Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féktárcsából hogyan szedjem...

Féktárcsából hogyan szedjem ki az elnyalt fejű csavart?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szerelő, de 150 ezres ajánlatot kaptam 4tárcsa+betét cserére.

Bárdis 52%-os kedvezménnyel a szettet sikerült megvenni 50.000ft-ért az autóra, gondoltam kicserélem magam, csináltam már párszor.


3/4 kerék pipa, viszont az utolsóban a féktárcsát tartó csillagfejű csavar rá van rohadva, és elnyaltam sajnos a fejét.

Próbáltam ütni, megfúrni, mindent szinte, de nem akar kijönni, meg se lazul.


Gondoltam veszek palackos lángszórót, és rámelegítek, de már nagyon nincs benne menet, semmit nem tudok beletenni.


Heggesztőm nincsen.


Ötlet esetleg, mit tudnék csinálni?

Hogyan kell egy ilyet kiszedni?

Ha megindulna, utána szinte kézzel kijön, nagyon rövid csavar, széles fejjel.


2023. szept. 5. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Fúróval ki kell jönnie. Végigfúrtad vagy mit próbáltál? Küldj egy képet a jelenlegi helyzetről inkább.
2023. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem annyira vitte a fúró, mert aksis. Nagyon vékony szárral próbàltam a két szélét a fejnek, hogy valami csavarhúzó egyenes fejet bele tudjak ütni és megkapja, de az sem ment sajnos.

Nagy fúrószár biztosan nem haladna a csavarban, gyenge a fúró vagy kemény a csavar, hiába erőltettem, szinte nem vitte

2023. szept. 5. 21:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Képet reggel tudok majd csak, ha addig nem lesz megoldás írásban.
2023. szept. 5. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Még esetleg megpróbálhatsz beleverni egy 12szöges bitet, az legtöbbször működik de ugye nem tuti mert nem látom milyen az állapota a csavarnak :)


Talán még valami kisebb hidegvágóval megütögetni, hátha megindul.

2023. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még olyat tudok neked javasolni, hogy egy éles dornival leütögetni a fejét. Egy jó 20 percig ütlegelheted de lefogja az vinni a fejét annyira, hogy a tárcsa lejöjjön.
2023. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha letörik a feje, hogyan szedem ki a menetet a kerékagyból? Az nem lenne valami jó megoldás szerintem, egyben lenne jó kiszedni.
2023. szept. 5. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell kiszedni az agyból. Annak a csavarnak csak szereléskor van jelentősége, segítsége mivel a tárcsát nem az rögzíti fixre hanem a kerékcsavar/anya.

Autók legalább 50%-án nem is alkalmaznak.

2023. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Létezik törtcsavar kiszedő, az belső kulcsnyílású csavarokhoz elég jól alkalmazható.

Nem a fúrógéppel van gond, pláne nem azzal hogy akkus, az akkus gépek általában még erősebbek is mint egy 5-600 wattos hálózati. De ez most mellékes. A fúród éle ment tönkre. A tárcsacsavar általában 10.9 keménységű, ahhoz legalább egy HSS-G fúró kellene, hogy vigye is az anyagot ne csak melegítse.

Egy hidegvágót bele tudsz akasztani a csavar fejének egyik sarkába, kalapáccsal ütve is ki lehet szedni.

Ha a csavar feje leszakad mert lefúrod vagy lepattan, nem para, mert a maradék menetes szár amint a csavar feje nem húzza kifelé a tárcsával együtt, tehermentes állapotba kerül és egy fogóval, de lehet hogy kézzel is ki tudod tekerni.

Ha egy egyenescsiszolóra ráraksz egy kis fémvágó korongot (30-35mm-eset) azzal tudsz kereszthornyot vágni a csavaron. Nem baj ha belevágsz picit a régi tárcsába, úgy is cseréled.

Vagy ha nincs egyenescsiszoló akkor sarokcsiszolóval egy vágókoronggal a tárcsára és a csavar fejére merőlegesen bevágsz 8-10x 2mm-t, ekkor tulajdonképpen elkoptatod a csavar fejét. Végül is ugyan az mint az egyenescsiszolós móka, csak nagyobb felületen fogsz vágni és jobban kell figyelni hogy ne szaladjon túl.

Végső esetben szétvered a fejét egy hidegvágóval amennyire tudod, majd a tárcsára belülről ráversz egy kalapáccsal úgy, hogy a tárcsa kifele feszítse a csavar fejét. Kemény a csavar, egyszerűen el fog törni, pattanni. Talán még a tárcsát kézzel húzva is le tudod pattintani a csavar fejét.


#7 Ha kerékcsavaros az agy, akkor kellene mindenképp legalább az egyik tárcsacsavart alkalmazni. A kerékcsavar ugyan megfogja, de nem pozicionálja, nem lesz pontos. Simán tud rázni utána nem is kicsit. Én mindenképp beraknám. Kerékanyás megoldásnál sem az anya pozicionál, hanem az agy. De ott ugye olyan a féktárcsa kialakítása. Csavaros az más.

2023. szept. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A csavar nem lehet fúrhatatlan anyagból. Ott inkább a fúrószár életlen vagy a fúrógép harmatgyenge. Nem számít, hogy akkus, vinnie kell. Esetleg próbáld meg fokozatosan tágítani valami nagyon vékony szárral kezdve, az segíthet a fúrógép gyengeségét kiküszöbölni.


A horony kialakításával szerintem ugyanez lesz a baj, hogy belevan rohadva és nem fogod tudni csavarni. Mindenképpen használj csavarlazítót, hőt vagy bármit, ami segíthet még.

2023. szept. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, sikerült!

Megfúrtam egy pontban a fejet a szélén, és hidegvágóval megindult mindkettő, elég hamar!

2023. szept. 6. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!