Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem értem hogy van ez a...

Nem értem hogy van ez a kerékcsavar - kerékanya dolog, most akkor minden autón van nyilván kerékcsavar, de van olyan típus ahol csak az anyát szeded le a csavar meg ott marad, és van olyan típus ahol magát a csavart szeded ki a kerék levételénél?

Figyelt kérdés

Videókon van amikor leveszik az anyának majd a kereket és a tárcsából "kilóg" a 4-5 kerékcsavar, és olyan is van, mikor magát az egész csavart szedik le és a tárcsán meg ott lesz a 4-5 "lyuk".


Csak nagyon zavaró hogy szinte mindenki kerékanyának mondja, mikor nem mindig helyes.


Ez teljesen típusfüggo? Biztos mindkettonek van elonye és hatranya, de miért nem lehet mindenhol ugyanazt a megoldast hasznalni?



2023. szept. 4. 11:32
 1/7 A kérdező kommentje:
*leveszik az anyákat majd a kereket
2023. szept. 4. 11:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak egyes típusok, ahol anya van/volt.


Valamiért a csavaros dolog terjedt el annak ellenére, hogy az anya kényelmesebb, mert a kerék csak egy pozícióban megy rá, és onnantól nem kell figyelni, hogy a lyuk lyukon legyen.


Anyásból most be sem ugrik más, mint a wartburg meg a trabi.

2023. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig rengeteg van, változatosan alkalmazzák a gyártók. Az "anyásat" amúgy tő csavarosnak hívják. Alkamazza többek között a Ford, Suzuki, Toyota, Mazda, az Opel egyes modeljein. Nagyobb járműveken pl:teherautókon, buszokon szinte csak ezt alkalmazzák kerék rögzítésre.
2023. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre, hogy mindenki kerékanyának mondaná. Akinek kerékanya van az autóján és ezzel tisztában van, az általában kerékanyát mond. Akinek pedig kerékcsavar, az pedig kerékcsavart mond.

Attól függ hogy milyen a kerékagy kialakítása. Szerintem fele-fele arányban oszlik meg, hogy melyiken van kerékcsavar és kerékanya. Én a kerékcsavart jobban szeretem, mert az anyán ha ez a krómozott kupak van, 2-3 kerékcsere után lötyög az anyán a kupak és ez úthibánál tud csörögni, borzasztó zavaró. Illetve nem lehet, vagy inkább nem érdemes géppel leszedni ezeket az anyákat. Persze van belőle nem kupakos, az meg ronda. :D

2023. szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 személykocsi kategóriában lehet rengeteg van, de mégis több a csavaros.

Valóban lehet, hogy az ex. wagonR-jén az volt, meg a crx-emen is, de nem vennék rá mérget, már több mint 20 éve volt.


Teherautóban nem tudok nyilatkozni, azom sosem volt, a béreltnél meg sosem érdekelt, hogy mi van alatta.

2023. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Régen, amikor még faros skodám volt, ha kereket akartam cserélni akkor előtte a felnianyákat vettem le.

Most egy újabb autóm van, ugyan ilyen a munkánál, a csavarokat tekerem ki.

Egyszerű, mindent a nevén nevezek, így nem lehet félreértés.


Szóval ne általánosíts. 😉

2023. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ugyanilyen egybe, külön teljesen mást jelent. 😉

(pl. ugyan ilyen munkánál a csavarokat tekerem ki, mégis anyának hívom)

2023. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!