Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorral szerelt...

Milyen motorral szerelt Volkswagen-t ajánlanátok első autónak?

Figyelt kérdés

Kérdés előtt tisztáznám, hogy tisztában vagyok vele, hogy 1000+1 kérdés van már erről. Viszont a legtöbb 5-10 éves vagy annál régebbi, és én frissebb választ szeretnék kapni kérdésemre.

Tehát hamarosan meglesz a jogosítványom és első autó választás előtt állok.

Főképp Volkswagen modelleket néztem (Bora,Passat B5,Golf IV,Polo). Néztem több fajta motorral szerelt modelleket. Viszont bizonytalan vagyok, hogy benzin vagy dízeles autót vegyek, vagy egyeltalán 20 éves autót érdemes-e még venni 2023-ban. Hetente 150-200km-t mennék vele illetve ennek javarészét főúton vagy pályán, de néha meg nagyvárosi közlekedésre is használnám. Néztem 1.6 benzines, 1.8 benzines (szívó), 2.0 benzinest is. Dízelből pedig 1.9 TDI, 1.9 PDTDI és Polokba van 1.4 PDTDI is.

Szerintetek melyiket érdemes venni artra a használatra amit leírtam, melyiket kerülni és mire érdemes odafigyelni 20 éves autónál?

Maximum 1.200.000 Forint lenne rá a keret. Válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 7. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
1.2-es bogárhátú.
2023. szept. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
1.9 TDI
2023. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sorban 1.6 8V SR motor, 1.9TDI, 1.4-1.9 PDTDI a szimpatikus.

Méretben amire szükséged van.

Állapotot kell venni, ez is örök klasszikus frázis, de igaz.

Esetleg körbe nézhet sz a Seatnál,Skodánál is, technika ugyan az, ellenben presztízs kisebb. Olcsóbban jobbat kaphatsz.

2023. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1.9 tdi, mivel sokat mész. A PDTDI hengerfejes szokott lenni és a PD elemek plusz hibalehetőség és költség. Csak hát sok sikert jó állapotú, nem agyontuningolt, szarráhajtottat találni.
2023. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha választani lehetne akkor én egy VW. motorral szereltet vennék.

Ugyanis a Dacia, vagy a Lada motorral szerelt Volkswagenek nekem nem jönnek be. 😊

2023. szept. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!