Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ 250 ETZ motorgenerálnál...

Pintér László kérdése:

MZ 250 ETZ motorgenerálnál milyen tanácsok-trükkök vannak?

Figyelt kérdés
Szét van már húzva a blokk teljesen, első kérdésem az lenne, hogy hogy van csapágy berakásnál ez a hevítés? Olvastam/hallottam olyant, hogy a blokknál a csapágy fészket ((?)) melegíteni kell a csapágyat meg előtte fagyasztóba betenni és akkor könnyen be fog menni a helyére, illetve a főtengelyt amikor húzom rá a csapágyat a blokkal együtt, akkor szabad fa-gumikalapáccsal finoman ütögetni, vagy a centrírozást elronthatja? Bár ezektől még annyira nem parázok, számomra a félelmetes rész a váltó összerakása. Nagyjából egyben kiszedtem, meg lakkfilccel kb össze jelöltem, hogy mi mi mellett volt, de akkor is ránézésre nem tűnik egyszerű szülésnek, még soha nem csináltam ilyent.
2023. szept. 8. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Jópár ilyen blokkot széthúztam már, na nekem egy se volt olyan, hogy melegíteni, meg hevítgetni kellett volna, valószínű ezek a zsír új blokkoknál vannak.

Pár szétszedés után már megkopnak a csapok, fészkek.

250 etz még a halál egyszerű kategória, én 350 jawa-val kezdtem, na nem is lett jó. :) Szívta a fals levegőt mindenhonnan, ahol lehet.

Végén valami brutál többkomponensű ragasztóval kellett összeragasztani a blokkot, hogy jó legyen. Szét se szedte többet soha senki.


Gyárilag hermetic-szerű anyaggal vannak összerakva a blokk-felek, de ha pityubá nekiesett a szétszedésnél vágóval, csavarhúzóval, ott már macerás a helyzet.


Átpártoltam az autószereléshez, ott ilyen macera nincs.


Az alu blokkoktól hülyét kaptam egy életre.

2023. szept. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szolovjov ***** válasza:
Youtube-on sok szervízfilm van a 250-es blokk szereléséről. Eredeti német szervíz videók. Én azokból tanultam meg mindent. Nagyon hasznosak. Még a meghúzási nyomatékokat is elmondják benne, mindent. Az is benne van mit kell megmelegítani, mit nem. Szóval tudom ajánlani.
2023. szept. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez könnyen szétjött viszonylag. Egyedül a kuplung volt rászorulva, az új lehúzó csavarjának 300 nm-rel a Parkside ilyen akksis kerékkulcs letépte a csavar fejét, mondjuk egy szutyok 5.6-os vagy milyen csavar volt, 10.9-essel és 400 nm-rel lejött. A többi rész már nem volt necces, blokk közepet az illesztésnél gázforrasztóval körbe melegítettem (( ezt is úgy olvastam )) majd fa kalapáccsal ütögetve megnyílt, elejére-végére beütöttem 1-1 faéket és így tök finoman szét lehetett húzni.

Lehet pont a megkopás miatt érdemes hevíteni-fagyasztani, hogy kisebb sérüléssel-kopással járjon a csere?

És ETZ-hez mennyi tapasztalatod van? Főként a váltó összerakását illetően, Nekem az tűnik a mumusnak.

2023. szept. 8. 09:40
 4/5 anonim ***** válasza:

1 vagyok, még olyat is kellett készíttetnem, hogy felszórták a főtengely-csapot, mert pontszerűen kiverődött a csapágy illesztéseknél, majd újra esztergálták.

Ha először rosszul szedik szét, ütve-verve volt, meg nincs kiegyensúlyozva, akkor kopnak a fészkek, csapok, csapágyak.


Ma már nem állnék neki ilyennek, szigorúan gépműhely munka, kell eszterga, indikátorórák, meg egy rakat célgép, pl főtengely egyensúlyozáshoz.

2023. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Főtengelyt úgy gondoltam, hogy elküldöm felújításra, és akkor gondolom ott centrírozzák, ha finoman rakom össze a blokkot, akkor ez a centrír nem fog elmenni, nem? Én attól annyira nem parázok. Számomra ez a váltó a mumus.

Youtuben egy magyar videót néztem, de ott meg pont a váltó berakása nincs meg... :/

2023. szept. 8. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!