Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vasútállomáson parkoló...

A vasútállomáson parkoló autókat hogyan védik a tulajdonosaik a jégeső ellen?

Figyelt kérdés

Otthon beállsz a garázsba, a munkahelyeden esetleg kiszaladsz a cég parkolójába és gyorsan ráteríted a védő ponyvát/autótakarót, ha elkezd a jég esni, illetve olyan útnak pedig ami nem fontos, halasztható, nem indulsz neki, ha jégesőt mond az időjárás. Eddig oké.

De mi a helyzet azokkal akik úgy használják az autót, hogy kimennek vele a vasútállomásra, és vonattal mennek tovább az úticéljukig (pl. másik városban, messzebbi munkahely), az autó pedig reggeltől-estig ott áll a vasútállomás parkolójában, miközben a tulaj 50-100-200 km-re van az autótól.

Ilyen esetben hogyan lehet védeni az esetleges jégeső elől az autót? Aki csak ilyen "rásegítőként" használja az autót, hogyan védi a jégeső elől?



2023. szept. 8. 19:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan autót (életszínvonalhoz viszonyított érték) vesznek, amire tudnak használati tárgyként tekinteni és nem egy féltett kincs, amivel inkább 10 kilométert kerülsz, hogy ne kelljen belemenni egy tócsába.

Egyébként pedig értékes autóra CASCO.

2023. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Cascot én szándékosan nem írtam. Egy használt Astra nem tudom mekkora érték... 22 éve vezetek, károm, károkozásom soha nem volt. A kötelezőm is B10+-ban van. Cascoból a legolcsóbb ajánlat alapján 10%/100.000Ft önrésszel, az egész éves díjat egy összegben utalással lenne 150.000-180.000Ft/év. És ugyebár ez csak a 100.000Ft fölötti részre fizet. Egy-két horpadás kihúzása szerintem ennyiből bőven megvan. Ha totál szétveri a jég a kocsit, azaz 250.000Ft fölötti a károm minden egyes évben(!!!) akkor érheti meg. Tehát önmagában csak erre én semmi értelmét nem látom. Olcsóbb ha az ember kockáztat és ha mégis baj van, megcsináltatja saját zsebből. (Főleg úgy, hogy van itthon is garázsom, munkahelyen teremgarázs, utcán még soha nem éjszakázott a kocsi. Nem rossz környéken mozgok. Így lopástól, rongálástól sem félek.)
2023. szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!