Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon sokat állt egyhelyben...

Nagyon sokat állt egyhelyben az autó, a kézifék ( sajnos ) végig be volt rajta húzva. Most a bal hátsó kerék ( dobfékes ) egy centit nem akar elmozdulni. A kézifék karja szabadon mozgatható, kattan / visszamegy szépen rendesen. Tippek, javaslatok?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy évet állt a kocsi. Először a motorindítás sem akart összejönni, aztán megtisztítottam az injektorokat, öntöttem bele 15 liter új benzint tisztító adalékkal és végül beindult. Egészséges hangja van, semmi gond nincs vele.


Mondom akkor már elviszem egy próbakörre ha ilyen szépen megy, előtte az első két tárcsát féktisztítóval és WD-40-el megszabadítottam a felületi rozsdától, majd ugyanezt akartam tenni a hátsó 2 dobfékkel is, mikor viszont felemeltem az autót és meg akartam forgatni az abroncsokat kézzel, nem mozdult egyik sem. A jobb hátsó egy kis dob kalapálás és féktisztító után megindult, a bal hátsó azonban minden próbálkozásom ellenére nem akar mozdulni. ( A dobot egyikről sem szedtem le még ). Visszaraktam a kerekeket, megpróbáltam megindulni, a bal hátsót kivéve az összes akart forogni szépen, de ő nem adta meg magát, mikor már-már haladtam is kicsit előre, csak vonszolta magát, magyarán csúszott, minden forgás nélkül.


Én mindenképpen a bowden-re gyanakszom. Ilyenkor ha leszedem a dobot ( már ha lejön normálisan ), akkor van valami "reset" funkció rajta, a kéziféket illetően? Lehet valahogy oldani? Vagy ilyenkor már csak a bowden elvágása a végső megoldás?



2023. szept. 8. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha be van rohadva a bowden, akkor azt nehéz lesz oldani, de ütögesd még egy kicsit körbe lehetőleg gumikalapáccsal, levett kerékkel a dobot, lehet hogy oldódik, fújj bele csavarlazítót, féktisztítót, mozgasd kézzel kicsit, van hogy megindul végül. Próbáld levenni a dobot, hátha az a mozgatás oldja. Ha nem, akkor marad a vágás és a bowden csere, nincs más.
2023. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni a másik végét, hogy mozog-e, ha igen jobban oda kell b...ni a dobnak, ha nem mozog a bovden el kell vágni és csere.
2023. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szereld le a kereket, és 5 kilós kalapáccsal verj oda a dobnak minden irányból
2023. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Baszod, most olvasom, befújtad WD-40-el a tárcsakat? Abból fékbetét és tárcsa csere lesz mester...
2023. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fékről a felületi rozsda úgy jön le, ha fékezel vele. Olajozni nem szabad a féket, mert oda is bekúszik ahonnan leégetni se tudod.

De leginkább ezt az egészet ne erőltesd mert csak tönkrevágod az autódat.

2023. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki képes a féktárcsára WD 40-t fújni, az inkább ne nyúljon semmihez.😆
2023. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!