Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Léteznek olyan autók amelyekbe...

Léteznek olyan autók amelyekben egyszerre van automata és kézi váltó is (egymás mellett)?

Figyelt kérdés

Ezt úgy kérdezem, hogy természetesen nincs jogosítványom és egész életemben 3 alkalommal ültem autóban…

Szóval nem kell lehurrogni :D



2023. szept. 9. 01:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Nincs.


Modern automata váltók sokszor adnak “manuális módot”, amikor te tudsz kormány mögötti fülekkel vagy a váltókarral magad választani fokozatot.

2023. szept. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy #1 írja. Ezt sport/manuális módnak írják, és úgy működik, hogy egyesével tudod szekvenciálisan fel-le befolyásolni, de ha tiltásig forgatnád a motort, akkor magától is felvált, és ha intenzíven fékezel, akkor is leváltogat.

Meg van olyan automata váltó, aminek a D (drive), rükverc és üres fokozata mellett van 1, 2, esetleg 3 fokozata, ami annyit jelent, hogy ugyanúgy automatán vált, de 3-as esetén 3-as fölé nem vált, csak ha már a piros tartományba viszed a fordulatszámot. Ezek hasznosak pl. egy dinamikusabb autópálya-besorolásnál, de aki az automatát kedveli, általában azért kedveli, hogy ilyennel ne kelljen foglalkoznia. Én évente 2x vezetek bérelt automatát, nekem jó, hogy úgy induljon meg zöld lámpánál az autó, ahogy én szeretném, ne olyan csigán, mint magától kéne tenni, de ehhez hozzá tartozik persze, hogy ami automatát én a MOL Limótól bérelek, az azért nem egy világ csúcsa automata technológia.

2023. szept. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Olyan váltók vannak amik alapvetően manuális váltók, de nem kézzel váltasz, hanem azt a műveletet végzik automatikusan, pl BMW SMG váltói ilyenek, de más márkáknak is vannak ilyen modelljeik.
2023. szept. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Atyavilág, ilyen műszaki tudást !!!
2023. szept. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Terepjárókon lehet olyan, hogy a váltó automata, de a felezőt kézzel kapcsolod. A felező kis túlzással olyan mint egy 2 fokozatú váltó, így talán ez van a legközelebb a kérdésben felvetett dologhoz.

[link]

2023. szept. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez?


[link]

2023. szept. 9. 08:11
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy Jeep.

[link]

A baloldalival az összkerékhajtást és a felezőt kapcsolod, a jobb oldali az automataváltó előválasztó karja.

2023. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2023. szept. 9. 08:36
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan automata váltó, amin van 1-es és 2-es manuális fokozat, szóval annyira hülyeséget nem kérdezett az elvtársunk.
2023. szept. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 veterán vas ***** válasza:
66%

#9.

Két kérdés, csupán elméleti jelleggel:

-az ilyen autónak mi van bejegyezve a forgalmijába a sebváltó rovatban?

-milyen jogosítvánnyal vezethető?


Mert így ránézésre azonnal bizonyítható egy állítás, de az ellenkezője is. 😉

2023. szept. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!