Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erősebb gyorsítás esetén...

Erősebb gyorsítás esetén miért csinálja ezt az autóm?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 2003-as 1.7diesel Opel astrám és azt a jelenséget csinálja,ha hirtelen erősebben elkezdek gyorsítani vele akkor olyan mintha megcsúszna a kuplung és picit fel is pörög ilyenkor,de ha visszább veszek a gázból picit akkor tökéletes!

Szerelőm kuplungra tippel,de az 20ezer km-rel ezelőtt kb. 2 éve volt cserélve amit ő is említett mert ők csinálták! (Sachs márka ment akkor bele! És komplett szett plusz egy szimering és kinyomó csapágy is nem csak kuplungtárcsa!)

Voltam nála és kipróbálta,akkor adta ezt a tippet!

Féltengely csuklókat is ellenőrizték valami miatt,de azokra aztmondta hogy tökéletesek!

Ha valakinek van valami tippje esetleg hogy még mi okozhat ilyet a kuplungon kívül azt megköszönném! (Kettőstömegű lendkerék ebben még nincs gyárilag!)

Mivel én nem gondolnám,hogy egy ennyit futott kuplung csak ennyit bír ki.



2023. szept. 15. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
csak te használod az autót ? mert a kuplungot nem nehéz megölni
2023. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Körülbelül 95%ban igen.

Párom csak ritkán vezeti az én autómat.

A kuplunggal tudom hogyan kell bánni,nemhiszem hogy az mehetett szét,illetve sok autót vezettem már pár év alatt!

2023. szept. 15. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
és a párod ? 10 kuplungolással meg lehet ölni egy kuplungot
2023. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:
90%

"ha hirtelen erősebben elkezdek gyorsítani vele akkor olyan mintha megcsúszna a kuplung és picit fel is pörög ilyenkor"

Ha az autó kéziváltós és eközben nem nő arányosan a sebesség, akkor a kuplung csúszik. Ez természeti törvény :-), nincs más magyarázat.

A kuplung csúszhat azért, mert a tárcsa elkopott vagy olaj került rá. A váltóból vagy a motorból a szimmeringek hibája miatt. Esetleg hidraulikus folyadék a kuplungmozgató körből.

2023. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Elég ritka eset de:

+1 lehetőség, ha hidraulikus a kuplung és túl hosszú az alsó munkahenger kinyomórúdja.

Folyamatosan nyomja a kinyomócsapágyat, az meg a kuplungot nyomja egy kicsit.

Normális használatnál nem veszi észre az ember de amikor erősen akar gyorsítani vagy fel akar állni egy magas patkára akkor szépen elkezd csúszni a kuplung.

2023. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!