Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek mennyire számít a...

Kinek mennyire számít a fogyasztás?

Figyelt kérdés
Mennyire volt szempont ez szempont a vásárláskor? Csak azért kérdezem, mert sokszor ez a téma az emberek között.

2023. szept. 17. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Számít, hisz a tankolás a legnagyobb költség egy autónál, de inkább megbízható legyen és olcsó fenntartású.
2023. szept. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem igazán, habár én a könnyen fenntartható autók között keresgéltem, ami sok esetben összefügg a fogyasztással is, hiszen egy kisebb, egyszerűbb benzinmotor, ami megbízhatóbb és könnyebben fenntartható, az kevesebbet is eszik. Így személy szerint egy 1.6 szívóbenzint vettem utoljára az egyszerűsége miatt, viszont nyilván ez kevesebbet is eszik, mint például egy 3.0 V6 turbó. Tehát konkrétan nem a fogyasztásra figyeltem, de ettől függetlenül a kevesebbet fogyasztók között keresgéltem. Viszont hogy ez konkrétan mennyit fogyaszt, az nem nagyon érdekel. 6.3-mal ingázok, de ha enne mondjuk 6.8-at... hát akkor annyi, nem érdekel.
2023. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mikor vettem 5 éve az autómat, akkor annyira nem számított, mert nem használtam olyan sokat, és az akkori cégemhez meg volt szerződéses busz, így nem került semmibe az utazás. Most viszont kénytelen vagyok autóval járni, és a cégekre nem jellemző, hogy túlzásba viszik az utazásiköltségtérítést, így az átlag 7 literes fogyasztású autóm bezinköltsége a saját zsebemet is húzza, durván azt lehet mondani, hogy éves szinten, 1 havi fizetésem csak arra megy el, hogy bejárjak dolgozni . Ha most cserélném le akkor biztos dizelt vennék.
2023. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon. Havi 2200-2500 km-t autózok saját zsebből.
2023. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Anno 12 éve nem számított de most örülök ilyen árak mellett, hogy keveset fogyaszt.....

+ egy pár liter használt étolajjal még "jobb" lesz a fogyasztásom :D

2023. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem foglalkozom vele egyáltalán. Max mikor kocsit veszek, akkor figyelek rá, hogy ne olyat vegyek, ami 15 litert zabál.
2023. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon.

Aminél nem számít, az a hobbiautó. Pl. volt egy terepjáróm, az 10 liter alatt sosem evett.

2023. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

4


Kiváló munkahelyed lehet. :P :D

2023. szept. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Számít, de amúgy csak oda megyek kocsival, ahova muszáj, próbálok üzemanyagtakarékosan vezetni, írom is a fogyasztást a kezdetek óta.

Nekem stabil 7.5l benzin az átlag, ebben van országút, autopálya, és budapesti szüttyögés is.

2023. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amikor az enyém lett annyira nem érdekelt, hogy ilyen keveset fogyaszt. 5,6 litert, persze nem bánkódtam, azóta méginkább örülök ennek a ténynek.
2023. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!