Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nézegetem a quadokat és...

Nézegetem a quadokat és írják, hogy mezőgazdasági vontatóként, traktorként levizsgáztathatóak és akkor mehetsz vele közúton. Elgondolkodtam: akkor nem kell rá sisak? Mert én még traktorost nem láttam bukóban!

Figyelt kérdés
[link]

2023. szept. 17. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

A jogi, vagy a kresz részét nem tudom megmondani, hogy mi az előírás, de a saját elemi érdeked, ha ezzel közúton közlekedsz, hogy védd magadat.


Az ügyvédnek mindegy, a rendőrnek is mindegy, max kioszt egy 10 ezres bírságot, de attól még nem lesz neki se több se kevesebb, a tégedet nem észrevevő autósnak is mindegy lesz, egyedül neked nem lesz mindegy, ha felborulsz vele.


Ha előírás, ha nem, nyugodtan legyen bukó rajtad, azzal csak nyerhetsz.

2023. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kell!
2023. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1: Persze, hordanék, csak érdekel, hogy muszáj-e.


2: Mire alapozod?

2023. szept. 17. 19:00
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

KRESZ szerint nem kell. Csak motorkerékpárra, és smkp-ra van előírva.


A mezőgazdasági vontatóra vizsgáztatásnak viszont mevannak a saját hátulütői. Gondolom nem max. 25-el közlekednél pl.

2023. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4: ATV-ben gondolkodom, az nem "csapatásra" való amúgy sem, ha rá is mennék aszfaltutakra azok kis forgalmú, vidéki utak lennének.
2023. szept. 17. 19:53
 6/15 anonim ***** válasza:

#5


Vontatóra vizsgázott quad jogi hátterében a bukósisak a legkisebb probléma, erre utalok.


Vegyél inkább smkp-ra vizsgázottat, és legyen rajtad bukó.

2023. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6: Az nem tudja a terepet egy halom cuccal.
2023. szept. 17. 20:58
 8/15 anonim ***** válasza:

#7


Akkor beszélj quadosokkal, mert ez túl bonyolult téma.

A "halom cucc" külön téma megint.


A quadozás egy újgazdag f*szság amúgy szerintem. Terepmotorozz, vagy terepjárózz helyette. Ha van rá pénzed.

2023. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as, nem mindenkinek újgazdag f...ság. Persze sokaknak az, nem vitatom, de tudok olyanról, aki tanyán, csak földúton megközelíthető helyen lakik. Amikor sokat esik az eső, akkor se autó, se motor nem megy el, vagy legalábbis nem biztos, hogy elmegy. A quad mindig elmegy, ezért vett magának az illető quadot.
2023. szept. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9


És az mitől jobb, mint egy fedett terepjáró? Amivel még a szórakozáson kívül még utazni is tudsz?

2023. szept. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!