Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók ELSŐ ablaktörlőmotorj...

Az autók ELSŐ ablaktörlőmotorjainak a vezérlő tengelyei mindig teljes fordulatot tesznek meg bármely autómárkánál? Csak azért kérdezem mert a hátsó ablaktörlő motor tengelye egy 30 fokos oda-vissza irányban működik az áttételes fogaskerekek végett.

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy megfelelő nyomaték áttétteles 12V-os motorra aminek a hajtótengelyére egy tárcsát tennék fel. Tudom, hogy az ablaktörlő motorok elég erősek ehhez. Viszont a hátsó ablaktörlő motorral befürödtem, csak bekapcsoláskor derült ki hogy nem köbefordul a tengelye körül, hanem egy 30 fokos szögben oda-vissza mozog, ez után vettem egy kisebb nyomaték motort, az a mérete végett gyenge.

#autó #motor #villanymotor #fordulat #albaktörlő #nyomatékmotor
2023. szept. 18. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első motorok körbe forognak, lassító áttétellel, egy irányba.
2023. szept. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első motorokba nincs beépítve az a kar, amelyik az alternáló mozgást létrehozza, mert van bőven hely a kocsi esőcsatornájában. A hátsó ablakban nincs erre hely, ott nem lenghet szabadon egy vasrúd, ezért beleintegrálják a motortestbe. Az elsők erősebbek, robosztusabbak,mert akár órákig is menniük kell erőlködve (havazás), a hátsók terhelése lényegesen kisebb, szakaszos működés, kisebb lapát.
2023. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!