Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Toledo 1.0 tsi-vel?

Seat Toledo 1.0 tsi-vel?

Figyelt kérdés

2017-es kocsi, viszonylag kevés km.

Az autó szép jó, de erről az 1.0 tsi-ről mi a véleményetek?

110 lovas 6 sebességes manuál



2023. szept. 19. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok cégesben futott már 200 ezret is komplikációk nélkül, jól eszik, nem is megy rosszul, ha neked ez az autó tetszik és megfelel, akkor nem látnám úgy hogy rossz választás lenne.
2023. szept. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
ha anyataxi volt akkor 100ekm-nél már csak a baj lesz vele
2023. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Általános igazság, de igaz. Közvetlen befecskendezés+ városi kistávok, el se merem képzelni azt a szívósort. Én személy szerint jót mulatok amikor a hibátlan állapotú de 250ezret futott autót otthagyják, egy 120ezret futott életében szervízt nem látott guruló romért, amiért még sok esetben többet is kérnek.
2023. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Alapból nem városban menne legtöbbet , de nyilván ki tudja az előző tulaj hogy használta.

Nézegettem de sima szivó benzinest nem találok már kb ebben a kategóriában, max ilyen 60-70 lóerősöket

2023. szept. 19. 17:24
 5/8 Koaxk Ábel ***** válasza:

A teljesítménye és nyomatéka teljesen jó ezeknek a kocsiknak. (110le 200nm)


A turbótól sem kell félni, tény, hogy nem az olcsóbb alkatrész kategória ha cserélni kell, de nem is heti szervizbe járós probléma, viszont vezetésre egy 1.4 szívóbenzinhez képest sokkal dinamikusabb és valószínűleg jobb is a fogyasztása.


Az élettartam az vitatott, amikor megjelentek az volt a teória, hogy ezek a kihegyezett kis motorok széthullanak..., hogy ez igaz e vagy sem, ezt egy szerelő tudná megmondani, mert már van bőven év mögöttük, hogy legyen releváns tapasztalat. Nekem és ismerősi körömnek sosem volt ilyen motoros autója, így még közvetett véleményt sem tudok mondani.


Ami viszont számomra zavaró lenne, a 3 hengeres motor hangja, na olyanom volt, csak dízelben, az borzalom! Engem leginkább ez zavarna!

2023. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Még szép, hogy vitatott az élettartam. De nyilván nem a tartósság irányába.
2023. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha neked ez megfelel vedd meg. Nem lathato kolcsegnek en azert egy arajanlatot kernek szivosor cserere/tisztitasra, eleg szarul nezhet ki.
2023. szept. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek az újabb TSI-k nem különösen problémásak. Én még széthullott EA211-esről nem hallottam. Persze az 1.4 jobb, erősebb, de egy régi 1.6 szívóhoz képest ez is rakéta. A szívósor kokszosodás pedig szinte minden modern benzinmotort érint, szóval ezt bele kell kalkulálni. Ha nincs tünet, én nem foglalkoznék vele.

(Vannak példák széthulló kis turbomotorokra, de a vicc az, hogy a legtöbbször semmi köze a meghibásodásnak a nagy fajlagos teljesítményhez. Többnyire olyan tervezési hibák miatt pusztulnak meg, amit egy szívó benzinesben is ugyanúgy el lehetett volna cseszni. Ismerősnek Peugeot 1.2 turbómotorja a szerviz szerint elkezdte darálni az olajban futó, idővel megduzzadt vezérműszíjat, a törmelék eltömítette az olajjáratokat, majd alacsony olajnyomás miatt kuka lett a motor. Illetve még ment, mikor bevitték a szervizbe, de azt mondták, ilyenkor csere a motor, mert nem látnak bele, mit okozott az alacsony olajnyomás.)

2023. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!