Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv Mindenkinek. 2007-es 1.3...

Üdv Mindenkinek. 2007-es 1.3 literes 92 lóerős Suzuki Swiftem van. Fékfolyadék csere előtt vagyok, mennyi és milyen fékfolyadék kell bele, illetve csere után fen áll e az ABS kocka meghibásodásának az esélye?

Figyelt kérdés

2023. szept. 20. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Kinyitod a kézikönyvet, ott tuti benne lesz, hogy milyen kell bele, de rá szokták írni a tartály kupakjára is. Dot 3 vagy dot 4 nem tudom. ABS kocka akkor mehet tönkre, ha már lassan amúgyis tönkrement volna. Cseréld le, ha még nem késő, megmented vele az ABS kockát.
2023. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1 literből bőven meg szokott lenni..
2023. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

DOT4 kell bele kb 5-6 deci


A fékfolyadék cserétől tuti nem megy tönkre az ABS kocka, inkább attól megy tönkre ha rég volt cserélve a fékfojadék és a benne felgyűlt víz miatt korrodálodott az ABS kocka belseje.



Tehát a csere csak hazsnál

De amugy a fék nem játék, ha nem értesz hozzá neki se álj, mert légteleníteni kell, Érdems ugy cserélni a fékfolyadékot hogy apránként leengedsz belőle és közben már tolod is bele a tartály felől az új fojadékot, érdemes az egyik hátsó keréknél kezdeni...


De a szerelő rutinból megcvsinálja neked 20-30 perc alatt, nem drága meló az!

2023. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!