Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékfolyadék a minimum szintnél...

Fékfolyadék a minimum szintnél. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, még kezdő autós vagyok, ezért kérlek ne szidjatok, hogy ha hülyeséget kérdezek. Hídon felfelé menett kezdett el villogni a műszerfalon a lámpa, hogy van valami a fékfolyadékkal, aztán elállt, de később megint előjött. Most már folyamatosan világított, úgyhogy megnéztem, hogy mennyi van a tartályban. Hát a minimumnál van. Gondolom ilyenkor célszerű fékolajat cseréltetni (meg amúgyis tervben volt). Az a bajom, hogy hétvégén nagyon kellene a kocsi egy 40 km -es útra. Merjem úgy használni, hogy után töltök fékolajat? Egyébként ha benyomom a féket teljesen normálisan fékez (Nem kell tövig benyomni se a pedált). Néztem a kerekeknél nem láttam, hogy folyna valahol is a fékfolyadék rajta.

2023. jún. 8. 18:06
 1/4 anonim válasza:
100%
Két dologgal soha ne elégedj meg a minimum szinttel, csak a tökéletessel. Az egyik a fékrendszer(olaj, fékpofa stb.)-és minden ami hozzá kapcsolódik, és a gumik. Az életed mulik rajta sokszor. Szóval, azonnal vitesd szervízbe, és ameddig meg nincs csináltatva, addig ne használd.
2023. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, töltsd fel maxig.

Az is lehet, hogy ereszt valahol (karosszéria alatt a csöveket sem árt végig nézni) de az is, hogy brutál lekoptak már a fékpofák.


Csereltetni csak akkor kell ha régi. Ha szemmel láthatóan sötét vagy fekete akkor tuti csere.


Ja és vegyél valami 2-3 decis flakonos üdítőt, idd meg, mosd ki, száritsd ki, töltsd fel fekfolyadekkal és dobd be a csomagtartóba.

Nulla helyet foglal, de egy esetleges szivárgás esetén életmentő lehet az út szélén.

(nekem még van bent 2 deci szervoolaj is).

2023. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utántöltöd, felhívod a szerelődet és amíg nem kerülsz sorra nála, gyakran ellenőrzöd. Mikor láttad a minimumszintet? Egy zárt rendszerről beszélünk, ha elforraltad, visszacsapódik, persze a minősége már nem ugyanaz.
2023. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
5 éves fékfolyadékot már cserélünk. Ha 20-30 éves főfékhengerről beszélünk, előfordulhat olyan is, hogy a lábbal működtetett fékpedálos légtelenítésnél behal a főfékhenger. Az ennyi idős dugattyú nem szereti ha megjáratják a teljes útján, ahol 20 évig nem is járt.
2023. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!