Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autómnak?...

Mi baja lehet az autómnak? Nagyon fontos...

Figyelt kérdés

Szeptember elején kb. minden létező dolgot kicseréltek az autómon, ideértve a lengőkart, lakatosmunkát, első-hátsó fékeket, stabilizátor rudat, kormányösszekötőket és még sorolhatnám, aztán szeptember 15-én friss vizsgával átadták nekem. Minden szép és jó LETT VOLNA, viszont kb. tegnaptól nagyon erős zörgő, kopogó hangok jönnek belőle, valószínűleg előlről, főleg akkor amikor úthibák vannak vagy "zötykölődik" az autó! Néha hirtelen fékezéskor, gázadáskor és kanyarodáskor is koppan vagy zörren egyet.

Ma a párommal leszedtük a kereket, átnéztük, a csavarok meg voltak húzva és semmi különlegeset nem látott, látta hogy szépen, igényesen felújították de a hang nem szűnt meg, sőt olyan mintha egyre rosszabb és erősebb lenne.

Felhívtam a szervizt, holnap reggel 8-kor alá tudnak nézni viszont nekem Bpről haza kéne még vezetnem a szüleimhez, most bementem Bpre egy pár órát dolgozni de már az idevezető út is félelemben telt és most azon gondolkozom hogy haza merjek-e menni a családomhoz így a kocsival vagy ne! A szerviz itt van pár utcányira a munkahelyemtől... lelkiismeretes, autókhoz értő öreg bácsi szerelte a kocsit szóval nem hiszem hogy akkorát hibázott volna de akkor mégis, mik ezek a hangok??


És annyira nem tudom hogy mi lehet ez. :(



2023. szept. 20. 19:16
A kérdező szavazást indított:
Menj vele haza nyugodtan
Ne menj vele haza
SZIGORÚAN NE MENJ VELE HAZA MÁR
6 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem azt gondolod hogy majd így látatlanba valaki meg mondja???
2023. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván konkrétan nem, csak hogy körülbelül mi lehet az na kösz a kioktatást, lapozzunk.
2023. szept. 20. 19:19
 3/9 anonim válasza:
100%
Valami tönkrement benne. Ennyiböl autószerelőként is csak ezt lehet megállapítani
2023. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi
2023. szept. 20. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nos vadonatúj autót vettem át szalonból(aranyáron)..megyek haza(itt dél-Budán), és az első fekvőrendőrnél ugyanaz a jeleség elöl, mint a te járgányodon(is)..a csúnya szavakat mellőzném, hazamentem, és töprengtem mit is tegyek. ..nappal kellett az autó, minden szar buán, huplin kattant, csattant..zárás előtt begurultam a szervizbe, és a művezetőnek előadtam...ő kellemesen röhögött,-holnap reggel ugorjon be..

másnap átadtam a járgányt, húsz perc múlva hozta a próbamester, hogy most már halk. -és mi volt? Mégis baromdrága szalonautó?

-egy csavart nem húztak meg a fiúk átnézéskor, mondta jókedvűen, és felnyitotta a sorompót...


Azóta csend van, minden tökéletes.


ha ez megnyugtat, a kocsi nem balesetveszélyes, de fogalmam sincs, mit mem húztak meg az aranykezű fiúk.

2023. szept. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne nagyképűsködj , hanem gondolkozz először.
2023. szept. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet ez egy meglazult csavar hibája miatt van. Előfordulhat. Holnap megnézik és kiderül mi a probléma. Én is jártam így amikor stabilizátor rudat, pálcákat, szilenteket cseréltek. Pár nap után elkezdett valami zörögni elől főleg úthibáknál jött elő. Felhívtam a srácokat mondták hogy másnap vigyem vissza és megnézik mi a gond. Ez meg is történt és kiderült hogy a stabilizátor szilentet tartó kengyel két csavarja fellazult annyira hogy nem fogta oda teljesen és elkezdett mocskos módon zörögni emiatt. Mivel annyira széjjel volt rohadva az előző csavarja hogy újat tettek bele és új menetet fúrtak meg minden hogy lelazult ennyitől mert hiába húzták rá rendesen, erőből nem akarták nehogy az is tönkremenjen. Akkor annyit csináltak hogy levették a csavarokat tettek rá menetrögzítőt hogy legközelebb ne legyen ilyen probléma és azóta jó lett.


De ez a zörgés lehet attól is hogy laza a lengéscsillapító tartó csavarja. Haverom például így járt.

2023. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6 te szóltál hozzám olyan hangnemben, mégis mit vársz? nem leszek alázatos idegen emberekkel főleg ha ők is szemetek velem, amit adsz, azt kapod.
2023. szept. 21. 16:22
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy az esti hazautat túléltem, aztán reggel 8-re mentem a szervizbe és megoldották a problémát, valamilyen trapéz nem volt rendesen meghúzva, de én nem tudom hogy az milyen alkatrész és hogy hol van. Újra csendes a kocsikám, köszönöm a normális válaszokat. :)
2023. szept. 21. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!