Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amennyiben egy autó ideiglenes...

Amennyiben egy autó ideiglenesen kivan vonva a forgalomból, viszont az autókereskedőtől megvenném, azonnal el sem hozhatom?

Figyelt kérdés

2023. szept. 21. 15:06
 1/8 A kérdező kommentje:
mi lenne a menete az ügyintézésnek ilyen esetben?
2023. szept. 21. 15:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Át kell íratni és újra forgalomban van. Elhozni elhozhatod csak kerüld a VÉDÁ-t és a zsarukat 🙃
2023. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem lehet hivatalosan menni vele!
2023. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tehát átadom a pénzt, megveszem, majd elmegyek az okmányirodába, elintézem a papírokat és még egyszer elkell érte mennem?? pfff, ez most azért gáz, mivel 2 és fél órát kellene így is mennem, míg oda érnék...
2023. szept. 21. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedők általában elintézik neked az átírást, utána viheted el a kocsit, akkor már lábon. Kereshetnél közelebb levő autót.
2023. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akárhány kereskedőnél jártam és ki volt vonva az autó akkor próbakörre is próba rendszámmal mehettünk vele meg volt is rá útvonal engedély. De ha megvettem akkor Ők intézték az átírást meg a forgalomba helyezést szinte ingyen nekem csak az ehhez tartozó illetéket kellett megfizetnem, átírás, adó, eredetvizsga, ilyesmik. Ezeket csak akkor amikor már mentem átvenni az autót, és az autó vételárának a felét kellett először amikor közöltem hogy megveszem és kezdjék el intézni, másik felét akkor amikor elmentem átvenni akkor már minden megvolt, adásvételi, forgalmi, összes papír ami kellett, biztosítást is elintézték nekem, tehát kb semmi dolgom nem volt. Ha nagyon kértem volna még házhoz is hozták volna plusz pénzért, de azt nem kértem mert annyira nem volt messze a hely.
2023. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

értem, köszi , hogy írtál!!

neked mennyit kellett kb fizetned pluszba még a autó árán felül az ügyintézésért?

2023. szept. 21. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem aki egy ilyen hordereű tranzakcióra nem tud szánni plusz 2 órát, az vagy nem engedheti meg magának az autót, vagy olyan "fontos ember", hogy megveheti a legközelebbi szalonban is kp-ra egy előjelzett időpontban és még küldenek is érte autót...

Komolyra fordítva. Menj trailerrel érte és el tudod hozni egyből, ha sajnálod rá az időt.

Az ügyintézés ára kb. semmi, vagyis belealkudható a vételárba, ahogy írta a válaszoló, a hatósági díjakat szokták kérni csak

2023. szept. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!