Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóklímát töltöttek. Majd...

Autóklímát töltöttek. Majd mikor beültem mondta a szerelő vegyszerezte is. Ez mit jelenthet egy autószerelő műhelyben? Biztonsággal használhatom?

Figyelt kérdés
Igazából aggályoskodtam, hogy egy év alatt 220g-ot kellett tölteni, mert egy súlyos beteg (tüdő) is kisgyereket hordok, ugye nem ismerem (nő vagyok) ezt a rendszert és kérdeztem, hogy nem veszélyes -e, nem a az utastérbe jön a szivárgó gáz. Azt mondta kicsi az esélye és hogy nem mérgező. Mondjuk én szívesen kifizettem volna, ha megtalálja a szivárgás okát és javítja, de azt mondta kevés az a 20 éves pözsó amibe nem szivárog a gáz ls hogy nagy munka stb stb. Ezen kicsit borultam, mert tényleg azt akartam tökéletes lehet (de lehet tényleg nagy az elvásárom...) no , de amikor indultam akkor mondta vegyszerezte is (büdös volt). Először fel sem fogtam, elköszöntem. ,De most gondolkozok, biztonsággal hordhatom a gyereket vegyszerezés után? Hogy kell ezt elképzelni? Másik kérdés vigyem valami profi helyre (ez se lepukkant szervíz volt, nagy becsben áll..) vagy fogadjam el, hogy évente elmegy a a gáz?
2023. szept. 25. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én ott rögtön megkérdeztem volna tőle.
2023. szept. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pedig lelehet tesztelni hogy hol szivárog.

Próba nyomást csinálnak és befujják egy arra alkalmas sprével ami rögtön megmutatja hogy hol jön belőle.

Aztán megkell javitani és úgy feltölteni.

2023. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen biztonságos! Vegyszerezte, az annyit jelent, hogy kifertőtlenítette, ez neked jó, mert nagyon komoly betegségek pl:legionella tenyészhet a klímában. Utána szellőztetni szokás, de a szaga egy pár napig érződhet. Egy év alatt 220g hűtőközeg nem kevés, de lehet sőt biztos, hogy egy 20 éves autóban sok helyen szivárog picit, ha így működik nincs baj, mert könnyen százezres számla is lehet a vége, és jó fej akart lenni, hogy nem terhel vele.
2023. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: annyit kérdeztem, hogy felhúzhatom -e az ablakokat, azt mondta igen, mert pénteken csinálta , eltelt annyi idő. De láttam azért bosszantom a kérdéseimel..

Utolsó: akkor remélem ez tényleg így van, egyébként semmi szagot nem éreztem.

Igen ezt mondtan ő meglátása szerint nem ér meg százezreket költeni ilyen dologra. Hát én nem tudom,bizonytalan vagyok. Mindegy ma még szellőztetek.

2023. szept. 25. 16:53
 5/7 anonim ***** válasza:

A sajátomat is fertőtlenítem, nem tenném, ha veszélyes lenne 😉.

Ameddig nem kell sűrűn, mondjuk elég csak évente 1x tölteni, kár vele foglalkozni.

Elmondom, csak úgy nem védem az embert, de ilyen esetben a legtöbbször kinyomozod a bajt mondjuk 5-6 tömités, egy flexi cső, és a kondenzátor kuka 120 ezer plusz egy 5-6óra munka plusz a hiba kereséssel töltött idő, meg a feltöltés legyen 200 ezer.

Amúgy jó a kocsi egy 20.000-ért megint megy egy évet. A tulajok 99.9% rátöltet ilyen helyzetben.

2023. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tavaly klíma hűtő csere volt (használt került bele, mert gyári szám szerint ami volt bárhol, egy sem passzolt). Akkor feltöltötték, 2 nap múlva elengedte az összes gázt. Akkor derült ki a hűtő baj, szét volt rohadva, zöld színű gusztustalan volt. Egy fiatal srác vállalta, hogy kicseréli, épp nyaralás előtt történt, egy szervíz sem vállalta. Durva látvány volt szétszedve. Hogy fertőtleníted a tied? Gondolom házilag más, mint műhelyben ahol nagytételben veszik a dolgokat nem?
2023. szept. 25. 17:26
 7/7 krwkco ***** válasza:

" egy év alatt 220g-ot kellett tölteni"

Azt nem ajánlotta fel a klímás, hogy UV-ra fluoreszkáló adalékot tesz a gázba? Azzal szokták a lyukakat keresni. Nyomot hagy és UV lámpával megtalálható a szivárgás.

2023. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!