Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Woltos, Foodpandás, Foodora...

A Woltos, Foodpandás, Foodora és ki tudja milyen kaja futár cégek "alkalmazottja" miért tesznek nagy ívben a Kreszre? Főútról le tér a zebrára, onnan félig át a villamos sávon egy másik bekötő útra és hasonlók.

Figyelt kérdés

Gondolom a nagy részük valamilyen bevándorló akiknek fogalmuk sincs a helyi kreszről, és annak mivoltjáról.


Meddig fog ez így menni? Amíg el nem ütnek babakocsikat a járdán? Felelőtlenül mindenféle szétnézés nélkül kilőnek házak közül stb.


Melyik hatósághoz lehetne ez ügyben fordulni? Egyáltalán észrevették ezt a baj? Vagy tojnak bele? Engem eléggé zavar és bánt hogy bármit megtehetnek a rolleresek után már ezek is.



2023. szept. 26. 21:51
A kérdező szavazást indított:
Valószínűleg nincs jogosítványuk
Van csak nagy ívben letojnak mindent a kreszen át a gyalogosokig
Engem is eléggé zavar
Volt már személyesen is bajom velük
Be kellene tiltani őket
Addig jó nekik amíg egy kanyarodó villamost nem kapnak el
Volt hogy beszóltam már nekik
A rendőrséget más se nagyon zavarja nem hogy ez
Kevés a rendőr sajnos
Rolleresekkel együtt szűntetném be őket.
1 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vélelmezem nem az autós futárokra gondolsz.
2023. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül bevándorló. Teljesen jól szituáltnak kinéző kerékpárosok is ezt csinálják (mondjuk ők amúgy is, de a futárok durvábban).

Azért csinálják, mert a gyorsaságuktól függ a keresetük.

2023. szept. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Robogós futárokra gondolok.
2023. szept. 26. 22:34
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sietnek, hogy időben és forrón kapd meg a kaját.
2023. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na én biztos nem rendelek tőlük, hogy bagós legyen, meg szaros az ennivalóm.

Ne hogy már 2 percen múljon más élete majd mert kihűl a kaja?


Ezek szerint csak engem zavar hogy a babakocsik között szlalomba mennek?

Legszívesebben lakatok tennék a hátsó kerekükre amelyik olyan.

2023. szept. 26. 23:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért teszenk rá, mert nekik minden perc számít, és minnél többet fordulnak annál több a bevétel. De ugyanilyen hozzáállásuk van a taxisoknak, meg a billencses kamionosoknak is, csak ők kevésbé mozgékonyak az utakon.
2023. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a futi teljesitmenyberben van, ergo minel többet szällit adott idö alatt, annäl többet keres.
2023. szept. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az van írva, hogy várható kiszállítási idő 45-60 perc, 20 perc után már ideges a vavő, 30 percnél már ordít a telefonba, hogy hol a francban van a kajája. Ez egyik szempont. A másik, hogy ha kevés kaját visz ki, a minkaadó köszöni, nem kéri. Vagy csak dimán nem keres.
2023. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
20%
Indítsd onnan a téma megértését, hogy ki lesz futár? Aki más, egyéb munkavégzésre alkalmatlan --> olyan színvonalon is közlekedik.
2023. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

@9, ez tipikus proletár hozzáállás, már ne is haragudj. Nagyon sok egyetemista diák futárkodik azért, mert ha nincs szülőktől jelentős anyagi háttér (vagy van elég normális hogy ne arra támaszkodjon) akkor valamiből fizetni kell az esetleges tandíjat, városi albérletet vagy csak szimplán a hétköznapokat, és a futárkodás rugalmas munkaidőben végezhető ami a legfontosabb kritérium nekik.


Kérdésre - az van, hogy bármilyen futár vagy fuvaros melónál neked a bevételed múlik azon, hogy mennyi idő múlva szállítod ki amit viszel. Nem elég forró a kaja mire odaér, vagy késel? Kapni fogsz egy negatív review-t, aztán ha ez sorozatos akkor majd kapod fentről hogy legyél gyorsabb vagy szia. Ugyanígy a furgonos fuvarosoknál és kiszállítóknál is megfigyelhető, hogy tolnak le és pofátlankodnak összevissza, mert szorítja őket az idő.


Természeseten vannak tényleg közveszélyes futárok, én is vesztem már össze Woltos biciklis futárral aki a szűk járdán jelzés nélkül majdnem elütött engem és a barátnőmet. De ha senkit nem sodor veszélybe azzal hogy siet és megszeg 1-1 KRESZ szabályt - mondjuk átteker a zebrán amikor nincs ott senki akit ezzel zavarna, vagy felmegy az üres járdára -, az engem nem zavar, tudom hogy oka van rá, a probléma azzal van hogy a munkáltatónak vannak szabályosan közlekedve irreális elvárásai a futáraival szemben.


Nekem egy barátom - aki amúgy azóta Ausztriában ügyvéd és megint csak diákként futárkodott, ugye kilences? - dolgozott a Unixnál mint kiszállító, mesélte hogy gyakorlatilag már a betanításon megkapta az infókat, hogy melyik egyirányú utcába nem necces bemenni szemből és lehet vele perceket spórolni, meg hogy hol vannak kamerák és hol szoktak állni rendőrök ahol ne padlóval közlekedjen, mindenhol máshol muszáj, különben nem ér vissza időben a következő kör előtt. Ez ilyen.

2023. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!