Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kora reggel, vilagitas nelkul...

Kora reggel, vilagitas nelkul kozlekedo bicikliseket miert nem buntetik meg?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesito tud lenni amikor ott kacsazik keresztbe hosszaba vilagitas meg sehol. Plane most,hogy reggel tovabb van sotet
2023. szept. 27. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem kevésbé idegesítő, ha valaki nyelvtani hibákkal írogat.
2023. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem annyira balesetveszelyes...
2023. szept. 27. 10:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Van, hogy megbüntetik.
2023. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

mert a rendőr nem tudja leolvasni a rendszámát...


Ez egy magyar fórum, itt illik ékezettel írni...

2023. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Volt egy rövid időszak, mikor a MÁV-nál dolgoztam és vonatoztam, hogy biciklivel mentem ki a vasútállomásra. Reggel megállított a rendőr, hogy nincs világítás, nem büntet meg de pótoljam. Ez volt kedd. Aznap délután vettem is, felraktam. Csütörtök délután, azaz felszerelés után második napon, mire hazajöttem, ellopták.


Ezért.


Én is autós vagyok, engem is zavar nagyon, de mégis mit csináljon az ember? Hetente háromszor cseréljen lámpát?

2023. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ez egy magyar fórum, itt illik ékezettel írni..."


Van olyan magyar ember akinek MAC van, szoval nem kell itt pattogni

2023. szept. 27. 13:55
 7/12 anonim ***** válasza:

@5, a lámpát egy pillanat alatt le lehet venni a bicikliről (vagy ha nem olyanod van akkor érdemes olyat venni), amint leszállsz róla érdemes ezt megtenni, mert tényleg lopják. Nekem egyszer leloptak egy 15 ezres nagyon jó fényszórót a bringámról, azóta leveszem ha csak beugrom a közértbe és kint hagyom 5 percre is.


Kérdésre a válasz: büntetendő, csak nem foglalkoznak vele annyira, de ugyanígy autónál is egy "szürke zóna". Ismerek olyan embert aki megszorult annyira hogy nem volt pénze megjavíttatni a fényszóróit (egyik sem világított), ködlámpával közlekedett több mint 2 hónapig, sok rendőrrel találkozott, egyszer sem lett megállítva.

2023. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Ebben az a legszebb, hogy ez könnyen levehető volt, az a klasszikus olcsó 3 ledes sínbe csúsztatható, elsétálva mellette majdhogynem megállás nélkül is totál észrevétlenül levehető, ehhez képest tőből volt letörve.
2023. szept. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert nem látják őket.


Badum-tsssz.

2023. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért egy láthatósági mellényt vagy valami erre való dolgot tegyen magára már ez is sokat számítana. A világításokat tényleg lopkodják. Én egy olyan helyen hagytam egyszer a bicajomat ahol ez nem volt jellemző mert kamerával figyelt tároló volt egy közintézmény bicikli tárolóján. Ott mertem hagyni a bringát rajta a lámpákkal és csak 3 percre ugrottam be egy nyomtatványért. Mire kiértem azt láttam hogy nincs lámpám sehol. Volt egy tartalék mellényem a csomagtartóhoz rögzítve úgy hogy legyen is ha elfelejteném, meg persze a fényvisszaverő része azért látható legyen pluszba, azt nekem soha nem kapták le róla mondjuk. Nekem még az olcsó pár száz Ft-os lámpámat is képesek voltak levenni a bringámról régebben.

Persze én inkább a mellényt vagy a fényvisszaverő öltözetet erőltetném jobban mert minden oldalról lehet már látni szinte egy minimális fénynél is, és szerintem hatékonyabb mint egy kis villogó led.


De ettől független azért a lámpákat is előírnám és azét keményen is büntetném ha nem lenne, mert a bicajos oké hogy nem kell rá jogosítvány de az alapvető KRESZ ugyanúgy a bicajosokra is vonatkozik és azért a jármű megvilágítása vagy legalább a láthatósága is alapvető dolognak kell lennie! Én azért az útszélén sétáló emberektől is megkövetelném hogy legalább egy valamennyire fényvisszaverő dolgot tegyenek magukra hogy látni lehessen őket, mert oké megértem hogy nincs mindenhol járda, meg ahol van az veszélyes, teljesen megértem, de azért ezt a láthatósági dolgot azért én nagyon megkövetelném mindenkitől aki közlekedik teljesen mindegy hogy a két lábán sétál, rollerezik, gördeszkázik, tudom is én, legyen látható pont.

2023. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!