Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olvastam északi sarkkörön...

Olvastam északi sarkkörön valami kütyüvel előfüttik a kocsinak a hüttővizét meg az utasterét eltudjon indulni ha -30 van. Van ilyesmi kütyü amivel elő lehet hütteni motorjáratás nélkül pl. Dubajiba hogy ne 50 fokba keljen egyből beülni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Az a fűtőszál a hűtővizet fűti, hogy hamarabb bemelegedjen a motor és hamar legyen fűtés az autóban. Önmagában az utasteret nem az fűti fel. Ahhoz állófűtés kéne.

Tehát amire neked szükséged lenne a dubaji melegben nem ketyere amivel a hűtővizet hűtöd, mert azzal nem lesz hideg az utastér, hanem egy állóklíma.

Vagy olyan autót veszel ami képes előhűteni a magát. Ha netán 10 perc múlva indulnod kell, akkor telefonról beállítod az autót hűtésre és mire beszállsz már hűvös is van az autóban.

2023. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Gyakran jársz Dubajiba?
2023. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

Hibridekben van előhűtés.

Pl hármas priusnak van olyan felszereltsége aminek a távirányítóján van ac gomb. Ha azt megnyomod akkor 3 percig jár a klíma.

Új volvókban telefonos app van erre, ott talán 15 percig jár a klíma (vagy amíg el nem éri a beállított hőfokot)

2023. szept. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy rakat autó képes arra, hogy előhűtse az utasteret, nem egynél azt is be lehet állítani, hogy mikor a közelébe érsz a kulccsal rögtön kezdi, pl bevásárlásnál mire bepakolsz már kellemes hűvös lesz az utastér.
2023. szept. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

előfűtik, hűtővíz, hűteni, kelljen.

Ezeket kerested .

2023. szept. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Nekem Defa márkájú van már 6 éve. Bár nem az északi sarkkörön lakom. Teljesen jó, teszi a dolgát. Én csak motor előmelegítőt kértem, de lehet hozzá kiegészítőként kapni utastér fűtő egységet is. Nem vagyok fázós, inkább a motor kopás minimalizálás érdekében fűtőm elő, hogy ne dermedt olajjal induljon, minimalizálni tudjam a hideg üzemet. Ha jár a motor szinte azonnal meleget tol a fűtés, mert gyárilag van benne elektromos kiegészítő fűtésem. Egy elektromos fűtőszál van a fűtésboxban, amit a generátor fűt elektromosan. Ez hajszárító elven bemelegíti az utastérbe fújt levegőt még a fűtésradiátorban lévő hideg víz esetén is. Aztán ahogy melegszik a víz, fokozatosan lekapcsolja az elektromos fűtőszál teljesítményét és a víz-fűtés kap szerepet. Ha ez is kevés lenne ott az ülés + kormányfűtés is.

De nem olyan újdonság ez. Az előző autómban is volt már ilyen ami csak egy 2005-ös mezei Opel Astra volt.

Én ezért gondoltam feleslegesnek az utastér fűtő egységet. Annyival tudna csak többet, hogy egy kapcsolóórával be lehetne időzíteni, hogy még a motorindítás előtt is meleg legyen az autó. Ez is gyakorlatilag egy sima kis hősugárzó, amit valahol az anyósülés lábterében szerelnek fel. A külső 230V-os csatlakozásról kapja az áramot. Gyakorlatilag kiváltja a benzines/gázolajos állófűtést. Hátránya, hogy áram kell neki. Előnye hogy zárt térben, akár a garázsban is működik. Jelenleg is sima aló-középkategóriás autóm van. Ehhez az állófűtés +800.000Ft-os tétel lett volna még 2017-ben a megrendelőlapon. Ma már simán el tudom képzelni, hogy millió fölötti tétel. Nekem ennyit nem ért. Egy ilyen elektromos rendszer töredék árból megvan.

Ez a Defa sem olyan nagy egzotikum. Sok helyen meg lehet venni. Meg persze vannak hasonlók más márkából is.

2023. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!