Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lenne a legjobb születésnap...

Mi lenne a legjobb születésnapi ajándék autós srácnak amivel nem lövök mellé? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom mi lenne jó neki. Valami különlegeset szeretnék, az ár nem szempont.

Gondolkoztam azon, hogy az autójához valamit venni, de abban nem vagyok biztos mert egyrészt nem tudom tetszene e neki, szeretné e átalakítani olyan módon amit én kitalálok hiszen az ő autója, lehet hogy azt az alkatrészt már mondjuk kicserélte egy jobbra mint amit én vennék neki, multimédián is gondolkodtam de de a gyári rádióján van faberakás ami beleolvad a műszerfal faberakásába azzal van egy vonalban, nem biztos hogy szeretné lecserélni.

Gondolkoztam ilyen kütyükön, hogy fedélzeti kamera vagy mondjuk elsősegély készlet már mint ilyen amerikai stílusu nagy csomag minden érdekességgel, szerszámmal, defektjavítóval, fáklyával stb de ezek nem érdekelnék őt ezt kiderítettem.

Ugye most már tudom azt is, hogy milyen autója van pontosan de nem érek vele sokat mert nem merem bevállalni hogy vegyek rá mondjuk neki felniket aztán lehet nem tetszik neki vagy nem akarja lecserélni, vagy vagy valami belső burkolati elemet stb, gondolom értitek ezzel nagyon mellélőhetnék.


Bármit veszek, mindenképpen már annyit kitaláltam, hogy csináltatnék neki egy fém kulcstartót amiben az ő autója van az ő rendszámával, ezt csak úgy melléraknám bármi mellé amit vennék neki szerintem kicsit személyesebbé teszi.


Szóval mi maradt még? Mit tudnék kitalálni, mit vehetnék még ami autóval kapcsolatos, de nem autó alkatrész, kütyü, kiegészítő?

Annyit tudok még, hogy többnyire az autóját ő maga szereli. Ezzel eszembe jutott, hogy akkor vennék neki speckó szerszámokat, viszont ezzel megint kicsit mellélőhetek talán, mert nem tudom milyen felszerelése lehet neki.

Így amit kitaláltam, hogy szerintem tuti nincs neki, az 4 speckó szerszám amit egyben adnék neki.

Egyszerűbb ha belinkelem, mert leírni melyik mi és mit csinál hosszabb lenne:

[link]


[link]


[link]


Szóval eddig így ez a legjobb ötletem, hogy vagy ezek egyben vagy esetleg valami más speckó dolog autóhoz ami tuti nincs neki. De már más nem jut az eszembe.


Valaki valami ötlet? Ezen kívül mit lehetne még kitalálni? A legfontosabb az lenne, hogy egyrészt autóval kapcsolatos legyen az ajándék és ha lehet akkor személyes vagy egyedi legyen, de legalább valamilyen módon különleges.



2020. ápr. 10. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Teletank is ajándék, aztán ketten elmentek valahova messze (persze csak ha az operatív törzs megengedi).

Pl egy diagnosztikai kábel-szoftvernek tuti örülne (ha nem oldtimer az autó és nem technikai analfabéta a srác).

2020. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Abból indulok ki, hogy én minek örülnék, mivel én is “autós srác” vagyok. Belső, külső Torx készlet kis racsnival, nagy racsnival, rövidszárral, hosszúszárral. Imbusz készlet, márkásabb racsni készlet (mániám) Speciális szerszámok pl nyomatékkulcs, áttételes harapófogó, Seeger (ejtsd: zéger) fogó, blankolófogó, patentfogó (elég sokféle van) Dugókulcs készlet (sose elég, mindig elkeveredik stb) Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2020. ápr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Pénz az nem igen ajándék. Egy ajándékozás alkalmával lehet a legjobban megmutatni mennyire keveset is tudunk a másikról. A hiba viszont az, hogy nemrégóta ismerem. Pont ezért is akarom, hogy biztosan valami nagyon különleges legyen az első születésnapi ajándéka amit adnék neki.

A diagnosztikai kábel szoftver? Mi? OBD-Scanner-re gondolsz, diagnosztikai hibakód kiolvasóra? Őszintén nem hiszem hogy nagyon érdekelné, másrészt meg szerintem van is neki. Mondjuk valószínűleg csak valami wifis vagy bluetooth-os mint ami nekem, de amire mi használjuk arra tökéletesen elég.


De ilyen teletank üzemanyag, ajándékkártya, utalvány, élményvezetés vagy nemtudom micsoda, ezeket kihagynám. Szerintem ez a leggázabb ajándék amit csak ki lehet találni, hogy bemegyek a boltba vagy a homasita-ba aztán veszek neki egy 20ezres vagy utalványt és csinálj vele amit akarsz vagy felmegyek valami ajándékozos oldalra aztán rendelek valamit.

0 erőbefektetést igényel és nem túl személyes.

Itt csak attól félek, hogy mellélövök esetleg még akár ilyen szerszámos dolgokkal is, de inkább egy kicsit lőjek mellé mint hogy egy ilyen "ajándékot" adjak.

Lehet ez pratikus is valamikor, talán már 30 éve házasoknál vagy hasonló amikor már lusta vagy mit kitalálni, aztán nesze itt van pénz, vegyél belőle ami tetszik neked azzal biztos nem lövök mellé.

2020. ápr. 10. 16:58
 4/17 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak, ezek nekem is eszembe jutottak. Például nekem van is elektromos nyomatékkulcs, kompresszor ilyenek a csomagtartóba, praktikusak de hülyeségnek meg feleslegesnek tartja. Gondolkoztam ilyen szerszámkészletbe is amit nagy ládákba lehet kapni mondjuk 256 részes vagy 400 része dugókulcs készlet meg hasonlók, de a franc tudja attól félek, hogy jobb szerszámai vannak mint amit én vennék, most annak sok értelme nincs hogy valamiből kettő, legyen neki. Amiket meg felsoroltál szerszámokat, azok annyira nem speciálisak hanem inkább alapvetőek legalábbis magamból kiindulva.

Még amiket én találtam talán az nem lenne rossz mert szerintem ilyen tuti nincs neki, de ezt se tudom mennyire kéne neki bár tény hogy hasznos, kivéve ha minden csavarja a kocsin tip-top állapotban van és nincs berohadva semmi :D

2020. ápr. 10. 17:01
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
illatosító füstöltszalonna
2020. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na találtam egy tök ötletes dolgot és közben fel is hívták a figyelmemet valamire. Ajándékozás szabálya legalábbis ennél, hogy 1 ajándék csak. Tehát sajnos mindenképpen megvan az esély, hogy mellélövök.

A szerszámok is hasznosak végülis de önmagában pár dugókulcs fejet ami leszed rossz csavarokat nem tartok igazán ajándéknak annyira, talán egy defektjavító készlettel egyenlő. Találtam helyette viszont egy nagyon jó kis ajándékot bár ezzel is mellélőhetek de legalább érdekes.


Viszont ettől függetlenül jöhetnek még ötletek ha valakinek van.

2020. ápr. 10. 20:01
 7/17 anonim ***** válasza:
Azért én úgy látom te sem álhatsz távol az autóktól. Azt írtad az autóját maga szereli, akkor szerelhetnétek együtt is, így láthatnád mennyire van "felszerelkezve" szerszámokból. Esetleg megkérdezhetnéd milyen márkájú szerszámokat használ, így megtudhatnád hogy amit te veszel az esetleg minőségibb e. Illetve ha beszélgetnél vele az autókról akkor szinte biztos hogy feljönne olyan téma hogy a közeljövőben ezt vagy azt cseréilni szeretne ilyenre vagy olyanra...
2020. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Beviz Elek ***** válasza:

Ha valóban annyira autóbzi, akkor semmit ne vegyél amit az autójába/ra kell rakni. Lehet hogy nem az ő ízlése lenne, aztán vagy neked esik rosszul ha nem rakja bele, vagy belerakja hogy ne bántson meg de nem fog tetszeni neki.


Ha szerszámot (pl obd) veszel, akkor járj utána hogy milyen jó az autóhoz, olyat felesleges amit sosem tud használni.


Az sem lenne rossz ha tudnád mi az ami már van neki, felesleges megvenni a 10. dugókulcs készletet. Az amúgyis a sűrűn használt méretből minden autósnak illene legyen, amit utólag kell beszerezni, az a 32, 34, 36, stb. Pl. én sokáig örültem volna egy nyomatékkulcsnak, de vettem, nincs miért kettő legyen, tehát az ilyenek miatt utána kellene jàrni hogy mire van szüksége.


1. link: nem tűnik túl tartósnak, nem venném meg

2. link: működhet a dolog, de mindig megoldottam nélküle, szerintem felesleges

3. link: nem rossz gondolat, csak: 110V-os amit Magyarországon nem tudsz használni átalakító nélkül, ennyit nem ér. Csak akkor tudod használni ha rá tudod rakni a csavarra/anyára, sokszor nem ilyen egyszerű. Egy gázlámpa ennél sokkal jobb. Az enyém 1 hete ment tönkre, kell másik.


Rengeteg hasznos dolgot fel lehetne sorolni, de kérdés hogy mije van otthon.

2020. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Amit eddig beszélgettünk az alapján derítettem ki ezeket is. Ugye óvatosan közelítem meg, hogy ne legyen nagyon faggatás a dologból meg nyomozgatás. Az autót együtt szerelgetni az szerintem nem opció annyira. Az autóalkatrészes meg kiegészítős dologról meg lemondtam, mert mellélőhetek vele ha csak nem kérdezem meg előre hogy ez tetszene e neki és nem biztos hogy jó, ha én döntöm el helyette mi nézne ki jól az autóján. Mert ami nekem tetszene a kocsin vagy kocsiban az már neki lehet nem vagy ő azt meghagyná gyárin stb.

Másrészt nem is régóta ismerem, szóval még túl közel nem kerültünk egymáshoz és nem volt alkalmam annyira megismerni.

Ugye az ajándékozás a legjobb alkalom arra, hogy megmutassuk mennyire is kevéssé ismerjük a másikat. Viszont én itt hátrányban vagyok mert még nem volt alkalmam megismerni de pont emiatt nem akarom elmulasztani és elszúrni ezt az első születésnapi ajándékot amit adnék neki.

Mert nagyon jól fogja mutatni, mennyire ismerem vagy ismertem meg eddig, legalábbis mennyire figyeltem oda rá és mennyire értékelem a barátságát. Ezért vagyok ennyi óvatos, körültekintő, ezért viszem ennyire túlzásba ezt az egyébként egyszerű dolgot.

2020. ápr. 10. 21:02
 10/17 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak. Egyébként azóta találtam egy egész jó ajándékot eddig talán nekem ez tetszik a legjobban legalábbis nekem tetszene csak egy hiba van benne. Akit nem érdeklnek ezek annál eleve mellélövök mármint az összerakás része. Abba se vagyok biztos 100% csak ha már maga szerelgeti mondjuk 90%, de hogy mégis mennyire érdekli mélyebben az autó műszaki része, hogy mi hogyan épül fel és hogyan működik, vagy csak vezetni szereti.

Ez ugyanis egészen reális, annyi a különbség hogy lényegében az "indítómotor" pörgeti végég hiszen az első pörgetés után nem fog semmi berobbanni, minőségi is szerintem mert fémből van. Viszont az a baj, hogy 4 óra összerakni kb ami azt jelenti egy amatőrnek aki most nyúl először ilyenhez, hogy lehet akár 6-8 óra is.

Lehet nem is érdekelné ez és el is menne tőle időközben a kedve. Pedig szerintem nagyon jó ajándék, nekem biztos tetszene és elszöszölnék vele, én se csináltam még ilyet. De nem tudom másnak mennyire jönne ez be még ha kedveli is az autókat. Azt tudom hogy ő nagyon, tehát járkált autóskiállításokra, versenyekre, szerintem tetszene ez neki csak az összerakása lehet nem érdekelné.


[link]

2020. ápr. 10. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!