Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó az Opel Corsa D?...

Milyen autó az Opel Corsa D? Megbízható konstrukció, a maga tízen-pár évével?

Figyelt kérdés

Általános használatra keresek kisautót a 3 tagú családnak. Kis városi, kis hoszabb utas használat, de csak papásan. Milyen motorral érdemes keresgélni?

Benzines érdekel, minél alacsonyabb fogyasztással, de ne a leglomhább verzió, valamint legyen aránylag megbízható. Köszönöm.

[link]


2023. szept. 29. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem rosszak a D Corsák sem, barátnőmnek nemrég lett egy ilyen autója egész jó kis gép, bár túl sok tapasztalatunk még nincs vele. Egyenlőre működik, alapvető szervizt megkapta olaj és szűrők cseréjét, meg rengeteg más egyebet előttünk kicserélt az előző tulaj mert hosszú távú tervei voltak még vele, csak nagyobbra van szükségük mert az élet így hozta


[link]


Ezt érdemes elolvasni.


Nekünk 1.4 es motor van Z14XEP a motorkód. Annyi hogy nekem van ugyanilyen motorral szerelt G Astrám pár éve és nem volt még gondom azzal a motorral. Van aki szidja, van aki azt mondja hogy nem rossz, van aki dicséri hogy tartós, bár ezekből is a 2007 után gyártottak amik jók, de D corsánál leginkább már ilyenek vannak.

A D corsa más nyűgjeit még nem véltük felfedezni az autón, így nyilatkozni erről nem tudok különösen.


De én javaslom még a G, H Astrát is. De így hogy 3-an vagytok kisgyerekkel lehet jobban járnátok egy 4 vagy 5 ajtós nagyobb autóval.

2023. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem D Corsa van 4 éve.Ami fontos,hogy 1.0 és az 1.2 akkor se vegyél,ha nagyon kedvező ajánlatot találsz.Baromi lomhák,még városi használatra sem alkalmasak.Ezek az autók bőven 1 tonna felett vannak,ez az egyik hátrányuk is.Az összes benzines változat láncos vezérlésű,kivéve az 1.6-os opc,gsi.A láncnyúlás igen gyakori jelenség és költséges a javítása.Alapjába véve az 1.4 verzió jó választás lehet,ha kifogsz egy megkímélt,karbantartott példányt.
2023. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Céges autóként vezettem többször. Valami borzasztó az ülés és a váltó, ezt leszámítva még lehet jó autó.
2023. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban, ahogy a 4-es válaszoló is írja, az ezres D Corsa nagyon lomha, mindössze 60 lóerős, null százas sprintje 18.5 s, egy jó állapotú 120-as Skodat nem tudnál legyorsulni vele. Az 1.2-es valamivel jobban viszi már, de ez egy elég nehéz kisautó, üresen kb 1150 kiló. Az egyetlen valamirevaló benzines bele az 1.4-es 90 lovas, avval már a pálya tempót is bírja. 11 s alatt futja padlón a 100-as sprintet, végsebessége 175. Vagy van még a sport verzió úgy tudom, az Opc, az több mint 200 lovas.
2023. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsesz, 2-es válaszoló. 4-es voltam...
2023. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!