Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fenntartásilag melyik autó...

Fenntartásilag melyik autó éri meg?

Figyelt kérdés

A fenntartásba beletartozik a fogyasztás, szervizelés, alkatrész árak, biztosítás, adók. Kihagytam valamit?


Kis vagy alsó-középkategóriás autót keresek, amelyet a lehető legkevesebb pénzből fent lehet tartani. Tehát ha egy kicsivel mondjuk többet fogyaszt nem baj ha cserébe jelentősen olcsóbbak az alkatrészek hozzá.

Átlagautókra gondolok: Corsa, Jazz, Focus, Fiesta, Golf, Polo, Fabia, stb stb stb

Ami fontos még hogy ne álljon ismerten rossz féle autó hírében. A keret mindenféle szervizzel, papírmunkával, egyébbel maximum 2 millió ft. Tízenéves autókra gondolok.


Mit ajánlanátok?


2023. szept. 29. 16:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nincs "szent grál", de mégis, a választékból melyikre adnátok le a voksot?
2023. szept. 29. 17:08
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen téren a Suzuki verhetetlen.
2023. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Suzuki splash vagy swift,vagy honda jazz.
2023. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
D corsa
2023. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De van szentgrál. Régi ezres swift, ha találsz még JÓ állapotban. Szó szerint faék egyszerű autó. Ilyen volt az első autóm. Hiába nyomtam ki a szemét rendszeresen csak 1db injektort kellett cserélni benne. Ja és mivel ez központi befecskendezéses ezért csak 1db van benne. Euro 3mas motor, midenféle bonyolult technika és elektronika nélkül. Mivel könnyű és a teljesítménye sem túl acélos, így az adók is olcsók rá. Alkatrész van hozzá bőven, mivel rengeteg futott/fut belőle. De azt tudjad, hogy nem annyira kényelmes, nagyon puritán minden téren és egy ütközésnél is te húzod a rövidebbet. De valamit valamiért. Ennél olcsóbban nem igazán van alternatíva.
2023. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Annyiból talán félre fogalmaztam hogy azért egy puritán 20-25 éves Swiftnél kicsivel újabb kocsit keresek, a felsoroltakat például. Meg azért azt sem szeretném hogy papírként lehessen összehajtogatni, legyen valamivel masszívabb.


Splash-en és D Corsán gondolkodtam azért, a Jazz drága nagyon saját magához képest, még ha tényleg jó autó is. Talán 2-3 száz ezerrel még ki tudom toldani az összeget.


Más egyéb esetleg?

2023. szept. 29. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:
2023. szept. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem D corsa van,igaz 1.6 benzines,turbós motorral.Kellemes csalódás,ami a fentarthatóságot illeti.Pedig sok km.futott,külföldről behozott és még gondos tulajdonosa sem volt.Ehhez képest csak kopó alkatrészeket kellett benne cserélni,soha nem hagyott cserben.A D corsa önsúlya kb 1.5 tonna,ezért az 1.0 és az 1.2 motor ,harmat gyenge hozzá,a corsa forumokon mindenki szídja.

Én is hondát szerettem volna venni,de majd 1millával volt több ami hasonló paraméterekkel bírt.Nekem fontos volt az is,hogy minimum 150le.legyen.

2023. szept. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez 1.6 turbo, de nem az opc. Viszont ez csak 1180kg. A másfél tonna az nagyon nehéz lenne egy ilyen kisautóhoz. Viszont így egy jó kis sleeper! :)

2023. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ez van.Megnéztem a forgalmit,1280kg az önsúlya.A katalógus rosszul írja,bár én is rosszul emlékeztem,mert valóban nincs 1.5 tonna.

2023. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!