Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Exide akkumulátor töltöttsége?

Exide akkumulátor töltöttsége?

Figyelt kérdés

Dízel passatba került egy Exide 85 Ah, (800 indítóárammal) akku.

Elég gyöszösen tekert ezzel az akkuval, de indította az autót.

Éjszakára feltettem lassú töltésre.

Kb 10-12 órás lassú töltésnêl feltöltődik teljesen az akku?


2023. szept. 29. 23:07
 1/8 A kérdező kommentje:

Töltést veszi az biztos. Van egy skála. 5 számértéknél állt a mutató. Kb 3 óra elteltével volt 3-4 közötti értéken az akku töltő mutatója.

Ha ez a mutató szinte már lemegy 0 értêkre, akkor tekinthető feltöltöttnek az akku?

2023. szept. 29. 23:12
 2/8 A kérdező kommentje:

Épp most néztem meg. Jelenleg 1 és 2 között áll a mutató. Kb 4,5 órája van töltőn.


Ha cella zárlatos vagy bármi más hiba lenne, akkor az akku nem is venné a töltést?

2023. szept. 29. 23:22
 3/8 A kérdező kommentje:

Kíváncsiságból leállitottam a töltést. Most pöccre inditotta az autót. Kb 8szor indítottam és leállitottam az autót.


De vissza raktam tölteni.

2023. szept. 29. 23:26
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Milyen akku? Mármint honnan, miből, hány éves? Hogyan került bele ha eddig nemnaz vót benne?


Mert ha új!, akkor a probléma az indító motornál keresendő.


Az az 5 számérték valószínűleg az ampert jelöli, amennyivel tölti.

10 óra alatt venni kell fel annyi töltést, hogy normálisan működjön.

2023. szept. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy multimétered, reggel ellenőrizheted. Ha az indítózás alatt nem esik 10V alá a feszültség az akkumulátor jó, ha lejjebb megy akkor sapka van neki.
2023. szept. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Használt akkumulátor.


Rendben, holnap megnézem multiméterrel.


Indítózás alatt mi az az érték ami jónak mondható? Nyugalmi állapotban is érdemes ellenőrizni?

2023. szept. 29. 23:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha cella zárlatos vagy bármi más hiba lenne, akkor az akku nem is venné a töltést?"


De, venné.

Ha cellazárlatos, akkor a töltés után azonnal visszaesik egy cella feszültségével (2,1 volt) a kapocsfeszültség. Tehát, akkor ilyen 10-11 voltot mérnél rajta.

Ha csak simán nagy a belső ellenállása már, akkor csak indításnál esik sokat a feszültség.


Ha egyszerű ólom-savas akku, akkor nyugalmi állapotban 12,7 V körül kell legyen, indításkor 10 V felett maradjon, töltéskor max. 14,4 V legyen.

2023. szept. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nem fizettél érte sokat...
2023. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!