Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2-es motor választás?

A2-es motor választás?

Figyelt kérdés

Most lett meg az A2-es jogsi, tavasszal szeretnék motort venni. A KTM 390 Duke és a Honda CB 500 F között vacillálok, hogy melyiket vegyem. Pontosan egy CB 500 F-en tanultam és nagyon tetszik a motor, viszont az ára használtan is elég húzós.

A 390-es Duke-ot még nem próbáltam ki, nem tudom, hogy teljesítményben mennyivel van a Honda alatt, azt az 1 hengert mennyivel jobban kell pörgetni, hogy bírja a 100-110-es utazótempót, méretben mennyivel kisebb. Ehhez viszont olcsóbban hozzá lehet jutni.


Valaki aki ült már mind a két motoron, tud összehasonlító véleményt mondani róluk?



#motor #KTM 390 Duke #Honda cb 500f
2023. szept. 30. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyiken sem ültem, de biztos, hogy a Hondát választanám!

Nem csak azért mert az legendásan megbízható, a KTM bármelyik típusával szemben, hanem mint ahogy írtad olcsóbb is. Ezért kevésbé fog fájni amikor majd álló helyzetben elborítod, vagy csak az egyéb költségeit tekintve.

A KTM biztos jobban néz ki, és jobb a futóműve is, amit kezdőként úgysem veszel észre, de én az ilyen egzotikumokat későbbre hagynám.

2023. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pont, hogy a Ktm az olcsóbb, ez az előnye a Hondával szemben.


Igen, a KTM jobban néz ki, igaz a Honda is pofás, bár nálam nem ez fogja eldönteni a kérdést. Sokkal inkább számít a menetteljesítmény, azok amiket a kérdésben feltettem.

2023. szept. 30. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem fogod a teljesítményben, forgatónyomatékban érezni a különbséget, a CB500F-nek pont annyival nagyobb, mint amennyivel nehezebb gép.

A KTM-en többet fogod csattogtatni a váltót, és szerintem pocsék a hátsó gátlója, meg az első fék is jobb a Hondán, bár lehet, csak mert túl sok Hondát vezettem már. Városban autók között a KTM viszont valószínűleg kezesebb lesz, főleg, ha rutintalanabb vagy a lassú manőverekkel.

Sajnos olyat is hallani, hogy a KTM hosszú távon drágább a szervizigénye miatt. Meg olyat is, hogy ezekkel a Duke-okkal egyébként nincs annyi baj.


Én a helyedben megpróbálnám kipróbálni a Duke-ot, és aztán az alapján, meg a szívem szerint döntenék.

2023. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dirtboy ***** válasza:

Valóban egyforma a két motor hiába kisebb köbcentis a ktm. A ktm súlyban könnyebb. Végsebességben a honda kicsivel jobb de nem sokkal.

Még alternatíva lehetne a Kawasaki z400-is szerintem. Végsebességre szerintem ő a legjobb mert gps-szerint 178-at tudott menni (óra szerint 187).

2023. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egy szempont ami felvetődött bennem, hogy a két motor mennyire bírná a 2 személlyel való közlekedést? Gondolom a kisebb KTM kényelmetlenebb, de kb. mekkora utazó tempót bírna pl. két 70 kg-os személlyel? És a honda?
2023. okt. 2. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Az utazó tempó a lóerőtől függ. Mivel a kettő közötti különbség kb. pont annyi, mint a súlybeli különbség, két személlyel mindkettő ugyanolyan tempót tud majd. Honda végsebessége 180, KTM-é 170 körül van, bírni fogják a normális tempót. Két személlyel a Hondát jobban kell pörgetned gyorsuláskor, de azért elég alacsony tartományban nagyon meg tud indulni, szóval nem aggódnék ezen.
2023. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!