Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy benzines, 1.6-os motorral...

Egy benzines, 1.6-os motorral szerelt személyautóba milyen akkumulátort érdemes venni? 45,55,vagy esetleg 64-72 ampereset?

Figyelt kérdés

Ez az autó 8 éve van nálam,amikor megvettem egy 45 amperes volt benne, de pár hónapon belül megadta magát, bár nem tudom hogy mióta használták vele..

Aztán én vettem bele egy vartát 55-most, ami bírt 5 évet. Utána vettem bele valami magyar gyártmányút ami, most adta meg magát 2 év elteltével..

Most megint veszek bele, az biztos hogy nem ilyet mint legutóbb, de ha már veszek, hány amperos a legoptimálisabb?


2023. szept. 30. 16:33
 1/6 krwkco ***** válasza:

"Egy benzines, 1.6-os motorral szerelt személyautóba milyen akkumulátort érdemes venni?"

Amekkora belefér az akkumulátor helyére. Azon belül, amekkora gyárilag benne van. Vagy ha ezzel nem vagy elégedett, mert extra fogyasztóid vannak, akkor -a lehetséges fizikai méreteket figyelembevéve- minél nagyobbat.

Az élettartamot a méret nem fogja befolyásolni. Csak az akkumulátor minősége, a használat normál vagy rendellenes módja és a szerencse.

2023. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyári méretűt és specifikációjút. Viszont Bosch aksit ne vegyél, mert szoktak vele problémák lenni mostanában. Tapasztalat autósboltos ismerőstől. Igazából az olcsók sem rosszak, csak a Bosch-sal szokott probléma lenni amióta kínaiak gyártják.
2023. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:

Gyári méret és specifikáció.

Ezen belül minél nagyobb az indítóárama annál boldogabb leszel ha komoly hidegek jönnek.


Nálam a Varták beváltak, de átlagosan 5-7 évnél többet azok sem bírnak.

2023. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5 év egy jó akksi átlag élettartama. A Varta ezt kiszolgálta. A másikkal nem volt mázlid. Ha veszel egy 72-est (és még bele is fér) akkor egy ekkora akksit fogsz kidobni kb. 5év múlva. Semmit nem nyersz, de legalább többe kerül.
2023. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a magyar jász plasztik volt akkor még a 2 év is csoda.


56ah bőven elég de én inkább Exide márkát vennék... vagy Banner.

2023. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.. Akkor maradok az 55-ösnél, és vagy varta, vagy bannert veszek.
2023. okt. 1. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!