Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan - megbízható/könnyen...

Van olyan - megbízható/könnyen szervízelhető - hobbiautó max 1,5 millióért, amivel tuti megnéznek az utcán? (pozitív értelemben)

Figyelt kérdés

Megbízható alatt nem is azt értem, hogy olajcserén kívül mást ne költsek rá, hanem azt, hogyha fél évente felújítás gyanánt ráköltök pár százezret (duzzogva belefér az első 1-2 évben főleg, hogy alig tervezem az elején hajtani), akkor 4 év múlva (relikviának szánom) ne hagyjon ott az út szélén egy 200 km-es hétvégi hegyi kiruccanáson illetve ne kelljen a világ végére járnom alkatrészért/szerelőért.


Eddig Mini Cooper-ben gondolkoztam, de sajnos nagyon megbízhatatlan és drága a fenntartása, ahogy olvastam.

Kihalt márkák modelljei is iszonyatosan tetszenek (MG ZR, Saab 9-3, Rover 75), de nem tudom ezeknek is mekkora a fenntartása. Valamint a PT Cruiser is irtó pofás, de sajnos úgy tudom az is betegágy.


Az biztos, hogy nem egy tucat Opel/BMW/Toyota autóra vágyom, szóval bármilyen németet/japánt nyugodtan ki is lehet zárni. MX-5-ből is annyi van, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük, egyáltalán nem vall egyéniségre.


Talán még a Lexus egyedi a japán közlekedőedények között, de nem tudom a régebbiekkel (nem hibrid) mennyi baj van.



2023. okt. 1. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Trabant

Nem kell benne olajat cserélni, könnyű szerelni, nem mindennapi látvány, szóval tuti megnéznek vele az utcán.

2023. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam ami megy is rendesen autópályán. De te is jól tudtad csak jobb volt ide trollkodnod, tök feleslegesen.
2023. okt. 1. 15:37
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed a troll, okostojás.

Mi az hogy megnéznek??

2023. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Lada. Én mindig megnézem őket. :)


Mini Cooper nem nagy szám, sok van. Hacsak nem a régi Mr. Bean-es verzióban gondolkodsz, de azzal meg ugye kiesik az autópálya.


Vicces amúgy, hogy a Roveren kívül felsoroltakban semmi extra nincs küllemben, de azért kiemeled, hogy a BMW/Opel/Toyota az tucat, mert mindháromból mondok nemtucat típust, amivel jobban megnéznek, mint az általad felsoroltakból.

E36 BMW már ritka, bár betegágy.

Opel Tigra menő.

Toyota MR2 még menőbb.

2023. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem,nincs ilyen autó ilyen kevés pénzért,ahhoz hogy mutogasd magad kicsit nagyobb foci kell,gyűjts kb mégegyszer ennyit.

Ha egy ritka/különleges autónak ennyire lecsúszott az ára szinte garantáltan az jelenti hogy egy pénttemető,sokba kerül a fenntartása.Ennyi pénzből nagyjából egy ultra fapadnál kicsit jobb,átlagos autót lehet venni,1,5 millióért nem lehet ennél nagyobb elvárás.

2023. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

a troll kérdésre: a Citroen CV2..mondjuk erre (is) kevés a pénzecskéd.

Talán még a régebbi Zaporozsec..jó volt az, csak jó olaj kellett bele. Ankaráig és vissza hiba nélkül futott. Igazi férfias hangja volt. Mint egy mélyről jövő fing.

2023. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sportosra gondoltam, de akkor ezek szerint esélytelen ennyi pénzből venni olyat amire valóban gondoltam.


#4: "a Roveren kívül felsoroltakban semmi extra nincs küllemben"

Pedig az MG és Saab tuti nem jön veled szembe minden héten állítom egyszer sem. Márpedig talán mindegy is hogy néz ki, de mivel ritka így megnézik az emberek. Amúgy meg ezek az angol típusok egytől egyig sportosak, egy kompresszoros Mini is, nem is értem miről beszélsz.

Bár nyilván ízlések és pofonok.

2023. okt. 1. 17:44
 8/19 anonim ***** válasza:

Amióta Saabom van meglepően sokat látok szembe jönni. Előtte egy sem :D

MG-t elég keveset látni.

2023. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Trabant.
2023. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valami keveset jön szembe még nem egyenlő azzal, hogy érdekli is az embereket. Egy patika állapotú ezerkettest bármikor megnézek, de az nyilván nem 1,5milliót ér. Csak igazi ritkán látható és feltűnő autók után fordulok meg.

pl c6 corvette, evo 8, wrx sti, 850csi, jó látni néha szép e34-et is, jaguar xkr(a régi)

2023. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!