Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel és Volkswagen közül...

Opel és Volkswagen közül melyik általánosságban a jobb, megbízhatóbb, kevésbé szervízigényesebb (vagy olcsóbban szervízelhető), jobban vezethetőbb, stb. stb?

Figyelt kérdés
Általánosságban kérdezem... vagy ezek nagyon egy szinten mozognak?

2014. szept. 19. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Erre a kérdésre nem kapsz majd objektív választ, ez egészen biztos. Mindkét márkának vannak gyengeségei és erényei is. A választásban talán az ár lehet döntő tényező, az pedig az Opel javára billenti a mérleg nyelvét. A VW a gőzerővel dolgozó marketinggépezet hatására valamivel feljebb helyezkedik el a presztízs ranglétráján, de ez a mindennapi használatban vajmi kevés jelentőséggel bír.
2014. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Új autók? Régiek?

Régi benzinesek közül a golfok a benzint zabálták, az opelok meg az olajat.

Dieselben a régiek közül az opel dieseleknek elég rossz hírük van, viszont az 1.7 isuzuval szereltek kimagaslóan jók az autópiacon. Ugyanúgy mint a volkswagen 1.9 tdi-jei.

A régi opel hajlamos a rozsdára, de ez igaz a régi vw-re is.

A vw érthetetlen módon drágább, ár/érték arányban az opel sokkal jobb. Tizenéves kocsiknál meg a presztizs már jócskán elkopott.

2014. szept. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Opel
2014. szept. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Opel.
2014. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Nos nem egészen igy van ez.

A 90-es évekeben a VW nagyon jó volt, akkor volt a legendás 3-mas Golf, 4-es Passat, a hires 1.9 TDI és sorolhatnám. És ezek mai napig mennek megbizhatóan.

Az Opel is nagyon nagyon jó lett volna, az A Vectra, B Vectra, F Astrával együtt, de nagyon elrontották a dolgokat a rozsdával. Mondjuk az F Astrák jól birják a strapát mai napig, de a Vectrák már letérdeltek.

2000-res évek után már minden hibát kijavitott az Opel, komoly autó lett szerintem, és egy C Vectra is odaállhat bármelyik Passat mellé, mind megbizhatóságban, mind minőségben. Nagyon jó autó mind kettő, ha megkérded, hogy Opel vagy VW, olyan mintha az kérdenéd, hogy BMW vagy Merci...

2014. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Az első két válaszadóval maximálisan egyetértek. Nekem is volt több VW illetve Opel gyártmányom, ha az ember rendben tartja bármelyiket is, mindkettő meghálálja, szerencsére egyikkel sem volt nagyobb baj. Igaz mindegyiket fiatal autóként, vagy újonnan vettem. Most egy Golf 4 Tdi-vel járok, az öcsém pedig egy Vectra dízellel, amelyben 300 000 km van, egyikkel sincs semmi baj. A VW ára néha indokolatlanul magas, az Opel ár/érték aránya jobb, de ha ilyet veszel, arra kell számítani, hogy ennek megfelelően eladni is csak olcsóbban lehet.
2014. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Én sok éves tapasztalat alapján megrögzött Opel-párti vagyok. Igaz, a belvilága szerényebb, de megbízhatóság szempontjából verhetetlen.
2014. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!