Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire mernétek tuningolni...

Mennyire mernétek tuningolni az 50es robogókat? 70re megmernétek csinálni?

Figyelt kérdés
Milyen büntetést kaphatok azért ha tuningolom a motorom? És csak am jogsim van? Ha 70re tuningolom arra rájöhetnek a rendőrök esetleg balesetnél? Mert kívülről nem nagyon tudja megállapítani. Padra nem teszik rá balesetnél nem? Mert ott kiderülne. Ha 50esre hagyom a hengerszettet de jobb variátor szettet veszek bele meg jobb kuplungot, rugót, nagyobb fúvókát, sport kipufogót. Ezekkel mennyire lehet növelni a motor erejét? Megéri egyáltalán vagy csak a 70es tuning éri meg? Ti mit javasoltok?

2023. okt. 3. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Eszembe nem jutna efféle bohóckodást csinálni.
2023. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, lehúzni ennyi pénzt a klotyón.
2023. okt. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

Bizony ellenőrzik .

2023. okt. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Le kell kaparni rola h 70ccm3 a henger, ennyi. Amugy anyagilag nem eri meg. Meg azt a plusz 5 km/h igaz eszreveszed de anyagilag gatya.
2023. okt. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4. Mit kaparsz le ha fékpadra állítanak???
2023. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Most már van rá példa hogy ellenőrzik hogy hármas írta, sokan járnak tuningolt ötvenes motorral, és sokan rendszám nélküli, ötvenesnek álcázott 125-ös robogókkal is. Ezeket most már próbálják szűrni, de azért továbbra sem nagy az esély hogy belefutsz egy ilyenbe.


15 éves koromban még nekem is jó buli volt reszelgetni az ötvenes gépet, nekem Simsonom volt (akkor még egy karton cigibe került egy működgető állapotú), az kapott mindent is, falu bikája voltunk a haverokkal a 4 leömlős 70-es gépekkel. Értelme volt? Akkor úgy láttuk hogy igen, mert tudott menni a motor annyival hogy főúton az autókkal tudtunk haladni. Pont ezért is szívtam meg, mert smkp-val negyvennel lehet menni, én meg mentem a Simsonnal olyan 60-70 között valahol (óra szerint 80 volt, kb annyit csalt, akkor még nem volt GPS-es okostelefonos mérő meg ilyenek), rendőr pont nézelődött, kiszedett, nem is az volt az első kérdése hogy miért mentem annyival, hanem hogy hogyan. Falusi rendőr volt, értett hozzá, egyből látta hogy nem gyári a gépezet, rendes volt megvágott 25 ezerrel (ami akkor azért nem volt annyira kis pénz mint most) és közölte hogy ha még egyszer meglát ezzel a motorral akkor lefoglalja. Nem látott meg mert nem sokkal később kicsúsztam vele és tk-ra tört a betonárokban a karommal együtt.


Lehet hülyéskedni, de egy 50-es motor soha nem fog úgy menni, hogy megérje vele foglalkozni, rakhatsz rá 90-es hengert akkor is gyengébb lesz mint egy 125-ös gyári motor, ami szintén a használhatóság határait súrolja alulról.


Legyen elég amit tud, maximum a fojtást szedesd ki belőle ha van aztán tegyél le A2-es jogsit amint tudsz és vegyél rendes motort.

2023. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszodat nem kotekedes de egyébként már vannak olyan tuningos 70es hengerszettek amikkel 130as vegsebesseget is kilehet csikarni de nyilván nem olcsó nem éri meg. Inkább vennék egy olyan 50est amibe van egy kicsit jobb variator meg kuplung max egy sport kipu aztán annyival megelegszem mert utána meg úgyis leakarom tenni az A2 jogsit mint ahogy ajánlottad! De azért ennek is megvan a feelingje. Sokáig nem csinálnám max egy év
2023. okt. 4. 18:06
 8/9 anonim ***** válasza:
hogyne persze
2023. okt. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
en teljesen jol elvagyok az 50es vegsebesseggel. erre van a fek is meretezve...
dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!