Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kapnál 15 milliót, akkor...

Ha kapnál 15 milliót, akkor mit tennél?

Figyelt kérdés

A: A jelenlegi autódat hoznád vissza gyári állapotra.

B: Azonnal vennél egy másik(pl mert mondjuk amúgy is akartál nagyobbat stb) autót és azt hoznád vissza gyári állapotra.

C: Nulla km-eset vennél.


Egyet választhatsz és a válaszod indokold! Köszönöm!



2023. okt. 5. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Eladnám a mostanit, vennék egy használt 10 év körüli BMW-t, helyrerakatnék mindent rajta és a maradék pénzt félreraknám szervizelésre.
2023. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem autóra költeném, ha muszáj lenne arra akk meg 0 kmest
2023. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A: Ez nálam nem játszik. 2018-as autóm van, 50e km-rel. Végig garászban tartom, mindent megkap. Rozsda az alján még a csavarfejeken sincs. Hajszálkarcot, kavicsfelverődést a karosszérián is keresni kell rajta. Teljesen újszerű műszakilag és esztétikailag is.


B: Ez sem. Nekem teljesen megfelel ez az autó. 5 éve is úgy rendeltem, hogy minden legyen benne, ami kellhet. Már akkor is minimum 10 évre terveztem vele. Az azóta kialakult árak miatt lehet, hoyg még több is lesz ebből.


C: Kizárásos alapon talán ez. Bár itt is érvényes az, amit a B-hez írtam. A mostani újszerű 5 éves, kevés km-es autóm számomra teljesen megfelel, nem vágyom újabbra. Sőt, örülök, hogy már lejárt róla a garancia, így nem kell egy olajcseréért százezret fizetnem. Ha lenne plusz 15 felesleges millióm, valószínűleg nem autót vennék belőle, másképp fektetném be.

2023. okt. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

B.

De nem gyári állapotra hoznám vissza, csak egy korrekt műszaki állapotra.

2023. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Betenném a többi mellé PMAP-ba. Mi az hogy gyári állapotúba visszahozni. Ilyet még wc-papírral sem lehet. Új atókat veszek, ha már nem 100%-os elajándékozom családban.
2023. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

"Betenném a többi mellé PMAP-ba."

Aztán majd megy a sírás-rívás ha állam bácsi egy rendelettel egyik napról a másikra lenyúlja.

2023. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6

Ma magyarázta egy ismerős hogy csak oda ne.

Akkor mibe?

Volt ingatlanban is. Soha többé. Nem fizet lelakja, nem akar elmenni.

Euróban kapsz a Bawagtól 2%-ot. Sokáig éltem nyugaton. Amikor 0% körüli inflációt hazudtak akkor is bőven 10 fölött volt. Pl. 12-ben 40.000 volt egy ócska kis lakás. 22-ben nem volt 120 alatt. 10 év alatt az autó árak bőven megduplázódtak. Most amikor beismernek 6%-ot ? Szóval 10 év alatt buxod a pénzed. Most ülök euróban 9% kamattal állampapírban. Ha elveszik ott tartok mint ha a Bawagban vagy párnacihában tartanám 10 évig. Így van némi reményem.

2023. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

#7, nekem van pénzem ingatlanban. Ne csak lakásra gondolj! Nem adom ki. Így is, hogy üresen áll, az értékét tartja, sőt, nem inflálódik, mint a pénz.

Egy részét meg inkább bankbetétben tartom. 11% rá a kamat. Igaz ebből nyár óta vonják a büntetősarcot. Tudom, hogy így is csak mérsékli az inflációt, ami ennél magasabb. De így is kevésbé romlik az értéke, mint a párnacihában. OBA védett, nem lehet lenyúlni. Amit az ÁP-val bármikor megtehetnek, mint a magánnyugdíjpénztári pénzekkel anno. Aztán meg úgy jártál, mehetsz a sóhivatalba!

Aztán egy része van aranyban. Ez megint nem lenyúlható. Vagyis fizikailag igen, jogilag nem. Ez hozni effektív nem hoz, de az inflációt legalább követi. És csak hosszú távra éri meg, nem pár évre. Úgy valóban nincs értelme az átváltás, SZJA, stb miatt.

Egy nagyon kis, jelentéktelen része van részvényben. Ez is kockázatos, de nekem ez inkább csak játék.

2023. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még valami! Az hogy mondjuk 20% az infláció, nem azt jelenti hogy ha van 10 millió forintod kp-ben, az 5 év múlva semmit nem fog érni, még egy guriga wc-papírt sem! Ez nem így számolódik.

Tegyük fel valami 100 Ft-ba kerül. Következő évben 120. harmadikban 144, aztán 173, végül 207 Ft. A 100 Ft-od értéke akkor is 100 Ft lesz, nem 0! Csak fele annyit fog érni.

2023. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

C válasz. Vennék egy 0 km-est olyan színben meg úgy minden téren amit én akarok, ha ennyi pénzem lenne és csak is kizárólag autóra költhetem akkor lenne egy teljesen új és ennyi. A meglévő 18 éves autómat nem csináltatnám meg új, gyári állapotra mert kb semmi értelme, mivel egész jó állapotban van mindig. Persze lenne mit csinálni rajta csak felesleges kínlódás lenne. persze az új mellett ez is megmaradna munkás autónak ameddig nem hullik szét alattam és ennyi.


B válaszra meg csak annyit mondok hogy azért nem vennék másik autót, hogy teljesen gyári szintre legyen megcsinálva. Maximum egy régi autót amikből már alig van mondjuk egy veteránt a 70-es 80-as évekből nem feltétlen szoci autót, bármit ami a világban valahol létezett azokban az időkben és azt újítanám fel teljesen. De a jelenlegi maradna.


Ezért is írtam a C-t és tartom is mert a veterán autózás nem az én világom. Szeretem hogy vannak, meg léteznek még, és vannak szépen rendbe tett darabok. Amikor van lehetőségem elmegyek ilyen helyekre megnézni, de ennyi. Birtokolni nem akarok.

2023. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!