Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? Elmenekülnétek így már vagy mit tennétek ha levillogna a rendőr? Nem nagyon érdemes megállni szerintem így mert még egy babetta is megy 50et szóval lehetetlen hogy legális legyen a motor.

Figyelt kérdés
[link]

2023. okt. 5. 22:55
A kérdező szavazást indított:
Én biztos nem állok meg.
Én megállok.
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha levillog, megállsz.

Kötelező.

Nagyon enyhe a büntetésük a törvényszegőknek. Simán el kéne kobozni az engedélyét annak, aki azt hiszi, bármit megtehet.

2023. okt. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy kis bünti, mint böri :)
2023. okt. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Ezt én sose értettem .

Valaki olyan buta hogy nem tud levizsgázni és ezt kis szutykot akarja hogy gyorsan menjen.

Holott ha lenne esze akkor tudhatná hogy egy motor nem csak a motorból áll.

Sokall fontosabb a biztonsági berendezés mint az hogy menjen 60-80-at.

Mert ezeknek a fék, a gumi és a lengéscsillapitó se olyan hogy nagy sebességnél biztosan lehessen uralni.

2023. okt. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Te egy ilyen kis szarral akarnál elmenekülni a rendőrök elől???

Az eszem megáll!!

2023. okt. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem reális, hogy egy babettával vagy gyári 50-essel megütöd a bokád. Ilyen büntire még nem hallottam példát. Viszont a 80-90-et futó robogó nyilván bukta. Elmenekülni nem éri meg, mert ha nem sikerül, akkor súlyosabb lesz a bünti. Megfejeled még pár tétellel a szabálysértések számát, vagy megkockáztatsz egy büntetőeljárást. Pár százezer Ft-on kívül eltilthatnak a vezetéstől, ha pedig úgy ismét megfognak, akkor bűncselekménynek számít. Ha esetleg baleset is lesz belőle, egy életre kicseszhetsz magaddal.

Ha nem szabályos a géped, akkor a legtutibb megoldás a gyári állapotra visszaállítás. Ha nagyobb a köbcenti, akkor áttolhatod a problémát másra, ha eladod. Tudtommal az 50-es papíros, de valójában nagyobb motorok legális papírozására nincs jelenleg lehetőség.

Egyébként leírom még egyszer, hogy a nagyobb kockázat az, hogy a biztosító egy Ft-os sem fog állni, ha balesetet okozol. Egy modernebb autóban simán több milliós kárt tudsz tenni egy robogóval. Ha esetleg személyi sérülés lesz belőle, akkor pedig az OEP rajtad fogja bevasalni a sérült egészségügyi ellátásának költségeit is. Neked kell fizetni a sérült kiesett bevételeitől kezdve az elszakadt zoknijáig mindent.

Persze mindenki azt gondolja, hogy erre elenyésző az esély, mert ő figyel, meg jól vezet, stb. Egészen addig így gondolják az emberek, amíg egyszer nem hibáznak.

2023. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!