Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy vadonatúj autó fenntartási...

Egy vadonatúj autó fenntartási költsége az nagyobb mint mondjuk egy 20 éves autóé?

Figyelt kérdés

Pl. egy teljesen új, 2024-es Volkswagen golf (Nyílván nem R, hanem hasonló teljesítményű) fenntartási költsége nagyobb lesz mint egy 2004-es Golfé?


Ha igen, ennek milyen okai vannak, mik miatt?



2023. okt. 6. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

persze, nagyobb, de ha szerencséd van évekig megbízható lesz.

Már csak a casco is tetemes tétel, nem beszélve az értékvesztésről.

A kötelező szervizek lehet hogy ingyenesek, azt meg kell nézni

2023. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
1. A casco nem kötelező.
2023. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 veterán vas ***** válasza:
66%

#1.

Az ingyenes kötelező szerviz kb. olyan. mint Columbo felesége. 😃

2023. okt. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az értékvesztést ne számoljuk bele… Azért kérdezem, mert soha nem volt se jogsim, sem autóm.

Így semmit sem konyítok a témához, de tényleg semmit.


Viszont azon gondolkodom, hogy veszek valakinek egy teljesen új autót a régi helyett, olyan 20 millió forintig.


Nem szegény az illető, megengedhet magának autót, de új autót nem tudna venni magának, ezt mondta, vagy legalábbis arra sajnálja a pénzét.


Én 2 helyről is örököltem most budapesti lakást/ingatlant, nem akarom elverni a pénzem, de ez még nem lenne olyan egetrengető összeg…


Azért szeretnék neki ilyen drága ajándékot venni, mert majdnem 20 évvel ezelőtt, hasonló összeggel segített nekem, ha az inflációt is figyelembe vesszük, + rengeteg dologban segített nekem.


Ő lassan már 60 éves lesz és mindene megvan, amire önmaga szerint szüksége van. Pénzt nem fogadna el, az tuti…


Azt tudom, hogy új autót amúgy szeretne, csak sokallja a mostani árakat.


Amúgy biztos, hogy fenn tudna tartani, szinte bármilyen autót, csak sokkal nagyobb fenntartási költségűt mint a mostani, akkor sem illene adni…


Igazából ez az egész még csak felmerült bennem, még nem tudom hogy ezt egyáltalán hogy kéne kivitelezni, de majd jobban utána nézek.

2023. okt. 6. 13:01
 5/13 anonim ***** válasza:

Inkabb szedd 2 fele a kerdest. Kerdezd meg hogy akinek x-y tipusu szalonbol vasarolt autoja van, atlagosan mennyibe kerult az uzemanyag, biztositas, gepjarmuado koltsegeken tul az uzemeltetes. Meg ird ki ugyan ezt egy 20 eves peldanyra is.

Szerintem aki 20 eves Golffal jar, nem tudja hogy egy szalon auto pontosan milyen koltsegekkel jar, aki meg uj autoval jar nem tudja mi szokott tonkremenni egy 20 eves autoban, es hogy ezeket mennyibe kerul megjavittatni.


Szubjektiv de en nem vennek ajandekba autot. Kicsit olyan mint az ajandek kutya vagy macska. Igy is, ugy is egy penznyelo automata, illetve szubjektiv hogy kinek mire van igenye. Az oreg lehet hogy most elvan egy 4-es Golffal, ami egykoron tetszett neki, esetleg meg most is tetszik, de lehet csak egy hasznalati targy szamara az auto. Akkor minek neki egy uj Golf? Es itt meg az is jatszik, hogy az illeto, eletkoranal fogva nem biztos hogy felhasznaloi szinten meg tud baratkozni a plazma TV-vel, meg rem folosleges funkciok tomegevel, persze ez is egyen fuggo. Es akkor ott van az a tenyezo is, lehet hogy ha o most uj autoban gondolkozna, egy utolso generacios Golf jutna eszebe a kinalatbol.


Kellemetlen mikor kapsz valamit ami ugy igazan nem tetszik, de kegyes hazugsag oltaran orulni "kell" neki, mert akitol kaptad szamodra egy kedves ember. Mit tudom en egy 15 eft-os baseball sapkanal ez nem para, vagy egy konyvnel ami ku_ara nem erdekel, de egy 20 millios haszon eszkoznel rendkivul kellemetlen tud lenni.


Tedd fel magadnak a kerdest, hogy ez az illeto onzetlenul segitett neked? Valoszinuleg igen. Akkor ne pakolj be az eletebe egy olyan jelenetet, ami okan a hatralevo eleteben adosodnak tartja magat. Egyszeruen nagy a kockazata hogy kellemetlen helyzetbe hozod. Te azert ne ajandekozz ilyen formaban, hogy a sajat "adosod vagyok" erzeseden konnyits. Tulajdonkeppen visszadobod a labdat. De lehet nincs mit visszadobni, az ilyen segitsegek legtobb esetben onzetlenek.

2023. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
jav: "Es akkor ott van az a tenyezo is, lehet hogy ha o most uj autoban gondolkozna, NEMegy utolso generacios Golf jutna eszebe a kinalatbol."
2023. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy új autónál kevesebb az esély a meghibásodásra, ráadásul garanciás.


Egy ilyen nagy értékű ajándék esetén mindenképpen előbb megbeszélném az illetővel, hogy ő mit gondol erről, mit szeretne.

2023. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

#2 Nem kötelező csak erősen ajánlott.


Drágább a biztosítás, drágább az alkatrész, drágább minden hozzá. Ha mondjuk az 1.9tdi golf5 a régebbi amire gondolunk akkor fogyasztásilag se vagy beljebb az újjal. A régebbit olcsóbb megvenni is, ha meg baja van a különbözetből konkrétan veszel 8 másikat. Ettől független ha teheted az újat válaszd, jobb azokkal mászkálni mint a régiekkel.

2023. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb.
2023. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 20 éves autón nem romlik el semmi, akkor nagyobb lehet.

Mert az új autót márkaszervizbe kell hordanod, ha nem akarod bukni a garanciát.

2023. okt. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!