Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy terepjárónak (LC, Pajero...

Egy terepjárónak (LC, Pajero kaliber) mennyivel nagyobb kb. a fenntartása, és itt most nem pont a javítást, szervizet értem mint egy mezei autónak, esetleg SUV-nak?

Figyelt kérdés
Azért nem a javításra, vele kapcsolatos dolgokra tértem ki, mert nyilván több. Nagyobb motorok, kaszni, összkerékhajtás, gumiméret nagyobb (főleg ha mondjuk terepgumit kapna). A pickupokra sem térek ki, ha jól tudom azok zömében teherautóként vannak nyilvántartva.

2017. nov. 28. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát a fogyasztás magasabb, 10 liter körüli, de ennyit sok személyautó is bevág nem túl erős motorral, szóval ez nem is olyan durva. A gumik drágák rá, igen, és főleg ha terep, vagy félterep gumival jársz vele aszfalton is, ahogy ezt sokan teszik, akkor nagyon hamar el is kopik. Előny, hogy az ilyen félterep gumikon megfelelnek téli guminak is, nem kell télen-nyáron cserélgetni. Futóműhör ritkán kell nyúlni olyan tankszerű és megbízható autóknál, mint a LC vagy Pajero, de ha mégis hozzá kell nyúlni, az nagyon fájni fog. Vagy vannak még olyan apróságok, hogy pl a régebbi Pajerokba 2 db 100 amper körüli akku kell, na azt ha cserélni kell, azt is megérzi a költségvetés (szintén előny, hogy egy akkuval is elmegy, de nemhiába tettek 2-őt a legtöbbe). Amúgy nincsen egyéb extra költsége egy ilyen autónak.
2017. nov. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az nem lenne baj, mert szeretnék egyet a 2 gyártmány közül. :) A SUV-okat nem annyira pártolom személy szerint, sokak szerint egy terepre alkalmatlan "terepjáró". Amúgy ha férőhely kell inkább kisteher, furgon-párt vagyok.
2017. nov. 28. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!