Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fogy a hűtőfolyadékom?

Mitől fogy a hűtőfolyadékom?

Figyelt kérdés

Pár hete jelentősen fogyasztja a hűtőfolyadékot az autóm (Volvo C30 1.6 D2 facelift). Elvittem szervizbe, cserélték a kiegyenlítőtartályt, mert már eleve nagyon rossz állapotban volt, de mióta újra feltöltötték megint lement a tartályban a folyadék. Menne bele a rendszerbe, toltodne fel, a levegősödés után?! Kétlem. Egyébként semmilyen habosodás, kávésodás nincs az olajban, nem keveredik a hűtőfolyadékkal olaj a tartályban és fehér füst sincs és teljesítmény csökkenés sincs, sem nehéz indítás.

Fixen hengerfejes ettől függetlenül?



2023. okt. 6. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Csöveket átnézted? Nekem egy kis cső volt megrepedve, kb észrevehetetlenül.
2023. okt. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

Nem tudom hol parkolsz, de ha olyan helyen ahol lehetőséged van rá, figyeld nem csöpög-e valahol.

Ne nagy tócsákat keress, hanem csak kis foltokat.

2023. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
utastérben hajtsd fel a kárpitot, hogy nedves/zöld/kék színű-e alatta a szivacs. Ha igen, a fűtőradiátor műanyag csatlakozásán kell húzni, esetleg a radiátor cserés. Valamint nézzed meg és tisztítsd le termosztátot (legmagasabb pont a vízkörben). Ha aluminium és megáll ott a légbuborék, kirohad. Nehéz észrevenni, ha lyukas, az oxidot le kell kapargatni. Nekem egy kis lyuk volt rajta, kb. gombostűnyi, ott gőzölt el a hűtővizem. Folyást nem fogsz látni, mert magasan van és csak menetközben párolog el. Termosztátot házilag is kitudod cserélni egyszerűen.
2023. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!