Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy normális kereskedés...

Egy normális kereskedés mennyire szokta általában megengedni hogy elvigyük átvizsgáltatni az autót vétel előtt?

Figyelt kérdés
2 kocsim volt eddig, nagyom megszívtam mind a 2-vel, mert vásárlás után jött rajta ki minden létező dolog. A 2.-nál megfogadtam, hogy soha többet műhelyben történő átvizsgálás nélkül használtautó.Kinéztem most egy autót egy elég jó véleményekkel rendelkező kereskedésről, nincsenek szakadék pár százezres autók, vezetett szervízkönyves a legtöbb. De ettől függetlenül mindenképp el szeretném vinni átnézetni. Van a városban egy szervíz ahol egy ismerősöm dolgozik, és oda szeretném vinni, mert benne megbízom.Nekik nyilván nem kell tudni hogy ismerem, mert lehet akkor nem nagyon akarnák. De ha én azt mondom hogy szeretném ebbe a műhelybe elvinni átvizsgáltatni, akkor általában mennyire mennek bele? Ha nem akarják, akkor gondolom az már gyanús.Meg ha ők mondanak egy műhelyt és csak oda engedik, akkor gondolom az is.
2023. okt. 7. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában helyszínre megengedik hogy kihívj valakit, aki átvizsgálja, de elvinni nem nagyon lehet átvizsgáltatni. Egyrészt azért, mert nincs rajta biztosítás, ki van vonva a forgalomból, másrészt sokszor el kéne menniük az emberekkel megvárni míg átvizsgálják az autót.
2023. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Vidd oda az ismerősöd!

De alapból van rá garancia, így néhány napon belül visszaviheted ha vásárlás után hibát találsz rajta. 8 ezt ki kell kötni a szerződésben.)

2023. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Meg szokták engedni, ők tesznek rá ideiglenes rendszámot és elviszik. Olyan kereskedésre nem is nagyon érdemes időt pocsékolni, amelyik nem engedi átnézetni az autót.
2023. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1-2-es kettes biztos hogy nem. Egy helyszíni átvizsgálás közel nem ér fel egy műhelyben történővel. Ismerős szerelő megmondta, hogy helyszínen csak azt tudja észrevenni ami nagyon szar. Ahhoz hogy sokminden kiderüljön rá kell tenni gépekre. Ha a motor károsanyag kibocsájtása szar, akkor már valami nem oké a motorral. Rázópadon lehet a futóművet is normálisan megnézni, meg az alját is emelőn. Szerintem egy közel 3 milliós kocsinál ami nem olyan kevés pénz, nekem legalábbis, bele kéne hogy férjen egy ilyen szintű átvizsgálás, nyilván az én terhemre
2023. okt. 7. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában bármennyire. Pont ez a jó az általánosításban, hogy lehet igaz lesz a te konkrét esetedre, lehet nem.

Hogyan akarsz autót venni, ha nem mered felhívni őket és megkérdezni?

Mi utoljára egy kb. 8M autót vettünk, a kereskedő szó nélkül elhozta 50 km-re a kiválasztott szervízbe. Mondjuk olyan is volt az autó. Megmondta előre, hogy nyugodtan vihetjük, hozza, mert nem fogunk találni rajta egy karcot sem. Így is lett, sok pontos átvizsgáláson csont nélkül ment át, azóta sincs vele semmi gond. Nyilván ez egy konktét eset, a tied meg egy másik lesz. Nyilván elég messze volt, de ha falun belül sem hajlandóak úgy ,hogy fizeted a költségét, akkor ott kell hagyni, vagyis el sem kell menni megnézni

2023. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös mi az hogy nem merem felhívni?? Most láttam meg az autót 1-2 órája, nem fogom szombat este 8-kor felhívni... majd hétfőn reggel hogy meg van e még, és van e lehetőség az átvizsgálásra, csak kíváncsi voltam hogy általában megengedi e egy normálisabb kereskedés, mert egy tesvér nem valószínű hogy megengedné
2023. okt. 7. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!