Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan kapja pontosan az...

Dj Dodessz kérdése:

Honnan kapja pontosan az olajat a vezérműtengely meg a hidrotökék?? Sajnos dugulás van, olajnyomás jó meg most lett olaj szívatyú cserélve! Seat Cordoba 1.6 motorkód: 1f Esetleg mit lehetne csinálni vele?

Figyelt kérdés
A hengerfej felső pontjára egy csepp olaj sem megy fel.
2023. okt. 12. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen amikor nincs elég gyakran olaj cserélve.
2023. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ilyenről még nem is hallotam. Működés közben láttad, hogy a hengerfejen nincs olaj, miközben ketyeg a motor?(levett hengerfejsapkánál)
2023. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen láttam. le volt szedve a szelepfedél mivel el kezdtek csattogni a hidrotökék úgy kezdödött az egész!
2023. okt. 13. 03:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy vagy több furaton szokták átvezetni a blokkból a hengerfejbe, majd a hengerfejben lévő furatokon keresztül jut el az olaj a megfelelő helyekre.

Néha vékony fémcsöveket is alkalmaznak a vezérműtengely olajzásához.

Nem volt hengerfejtömítés cserélve rajta?

2023. okt. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oszinten az alkatresz nevet elfelejtettem, de ha szembeallsz az autoval, a motor jobb oldalan van egy ilyen bogyo szeru alkatresz, nekem az szart be, igaz az keverte az olajat meg a gazolajat.
2023. okt. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem volt cserélve hengerfej tömítés.

Egyik napról a mássikra csak el kezdett csattogni, így lett cserélve mind a 8 hidrotöke, olaj szívatyú, olaj meg olaj szürő... És kiderült hogy nem jönn fel az olaj a henger tetejére.

2023. okt. 13. 08:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Az már elég gáz ha akkora dugulás van a rendszerben, hogy a 3-4 bar nyomás sem tudja feljuttatni az olajat. Mennyi olajnyomást mértetek? A vezérműtengely csapágyai jók? Lehet, hogy le fog kelleni venni a hengerfejet.
2023. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!