Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidrotőke, vezérműtengely...

Hidrotőke, vezérműtengely csere után eheti a motor az olajat? Folyt lent.

Figyelt kérdés
most léptem át a 10000 kmt lassan olajcsere, addig már nem használom. Nem kellett a 10000 alatt rátölteni. Egy hete cseréltek benne hidrotőkét, vezérműtengelyt. Úgy gondolom jól összerakták, mert a szelepfedéltömítésnél nem Köpi az olajat, sem a tandempumpánál. A vezérműtengely szimeringnél nem néztem( nem volt kedvem forró motornál a burkolatot levenni). Most viszont mintha lentebb lenne az olajszint. Leállitottam a motort, vártam 1-2-3 percet és akkor néztem.A minimum és a maximum közt. Eddig a max felett volt picivel. Nem tudom eldönteni , hogy ez az előírt 0,5 literes normál fogyás, vagy a szerelő hibázhatott?

#hasgaga
2019. júl. 14. 13:17
 1/10 A kérdező kommentje:
500 kmt mentem vele pályán a szerelés óta.
2019. júl. 14. 13:26
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor meglett csinálva akkor pont így nézted meg?

Lehet kevesebbet töltöttek bele.

2019. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az kimaradt, hogy csapágy csere is volt, ami a vezérműtengely alatt van....
2019. júl. 14. 13:28
 4/10 A kérdező kommentje:
nem volt olaj csere. Az e hónap végén lesz. :)
2019. júl. 14. 13:28
 5/10 A kérdező kommentje:
amikor csinálták nem néztem. Most még a régi olaj van benne.
2019. júl. 14. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Szóval cseréltek benne hidrotőke stb stb csak épp új olajat nem kapott?? vissza öntötték a régit bele???
2019. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen, mivel 1 hét és olajcsere, addig meg már úgyis állni fog. Visszaönteni nem öntötték, mert csak a szelepfedél lett leszedve. :) Lejjebb nem mentünk. A hidrotőke meg úgyis elengedi a régi olajat.
2019. júl. 14. 14:06
 8/10 A kérdező kommentje:
meg eleve a szelepfedél alatt semmi lerakódás nem volt. "Tükörtiszta"volt az egész. Biztis szennyeződött,retkes ez az olaj az 100%. De nem annyira,mintha 20-30 ezer kmt állt volna benne. :)
2019. júl. 14. 14:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a szimmeringnél nem folyik akkor semmi köze hozzá...
2019. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi köze egymáshoz, nincs összefüggés. Hidrotőkék cseréjekor pedig illik morort tisztítani, olajat cserélni mert pont ez amitől idő előtt elromlik.
2020. márc. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!