Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » GOLF 5-6-ban lévő szívó...

GOLF 5-6-ban lévő szívó benzin 1.6ccm3 102 lóerős motor vélemények?

Figyelt kérdés

Szép napot sziasztok! Mennyire problémás az 1.6 102 lóerős benzin motor? Olajfogyasztás, vagy bármi egyéb?


Nézegettem az autókat, Golf V, Golf 6, esetleg Audi A3 ezzel a szívó benzin motorral



2023. okt. 14. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A bonyolult változó hosszúságú szívócsövet leszámítva egy egyszerű 8 szelepes motor alapjaiban a 90-es évek elejétől alkalmazták. Ha nincs szétcsinálva egy jó és megbízható konstrukció.
2023. okt. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy erőgép, de cserébe egy faék egyszerű igásló. Olajat szeretik csipegetni, de ezen kívül nem jellemző hogy bármi bajuk lenne.
2023. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy a 6-os Golfban még maradt-e ez a blokk, de az 5-ösben még biztosan konszer egyik legkiforrottabbja,amit már a Golf 4-ben is használták, csak az EURO normák miatt kicsit megváltozott a körítése, pl elektromos gázpedált kapott, meg egy levegőbefújót, aminek vezérlése be szokott akadni és leparkolt autónál leszívja az akkut (tesómék megszívták már vele). Amúgy a motor, időben elvégzett olajcserékkel, karbantartással simán elmegy 4-500 százezret (audis mérnök mondta). Olajogyasztás persze előfordulhat, de ne várjunk már csodát, mert ritka az a amotor ami alig csipeget két olajcsere közt. Nekem is úgy 5 ezer kilométerenként egy fél litert kér. Amiről még tudok, hogy a váltóban szokott egy csapágy szétmenni, ez valami típushiba a szerelőnk szerint. Az én autómban még az a 1.6, 101 lovas motor van amit a 4-as Golfba is tettek, itt 7 liter alá nemnagyon lehet vinni a fogyasztást vegyesben, ezzel számolj, a 102 lovasnak kicsit jobb lehet a fogyasztása.
2023. okt. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Megbízható, de borzasztó gyenge volt már akkor is, amikor kijött.
2023. okt. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A számokból vagy tapasztalatból mondjátok, hogy gyenge az 1.6? Valamint mit értünk konkrétan a gyenge alatt? Nincs 190km/h a végsebessége, túl sok idő míg eléri a százat, túl kevés a hasznos teher, négy fővel már nincs értelme neki futni egy emelkedőnek?
2023. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
#5 Tény, hogy kihoztak az 1.6-os szívóból többet is, de hétköznapi közlekedésre teljesen jó. Lehet ezzel is dinamikusan közlekedni 4 személlyel , és klímával is.
2023. okt. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindent motort lehetne "hegyezni", de nyilván akkor valamennyit csökken az élettartam.
2023. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

😃 "Gyenge" 101Le, akkor az 1.4 75Le-t fel kell tolni a dombra? 🤔

Vagy körözzél kicsit egy 2T Trabanttal 4 személlyel. Rögtön Millenium Falcon lesz ez a gyenge autó.

nov. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A "szereti az olajat csipegetni" az mekkora mennyiséget jelent?
jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!