Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javítható olyan gumiabroncs,...

Javítható olyan gumiabroncs, amely az oldalán sérült?

Figyelt kérdés
Nem túl nagy a sérülés de leenged egy nap alatt. Most nem hiányzik hogy újat vegyek amúgy sincs meg egy éves sem.

#javítás #gumiabroncs #Oldal sérülés
2023. okt. 14. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél újat venni, akkor természetesen, könnyedén felülírhatod a fizika szabályait.
2023. okt. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha nagyon kicsi a lyuk rajta akkor sincs esély a javításra?
2023. okt. 14. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Alapesetben nem. Az oldalfal a futófelületnél komolyabb erőhatásoknak van kitéve mindennemű külső megtámasztás nélkül, ezért ha sérülést szenved, nem lehet megbízhatóan javítani, cserélni kell az abroncsot, hogy biztonságos legyen.

De ekkor jön be a kákáeurópai okosítás: csak amég nem lesz jobb, csak műszakiig, meg én amúgy se megyek vele sokat, nem szágúdozok, 60-nál gyorsabban még falun kívül se megyek, csak amég a kiskacsákér' elmegyek a szomszéd faluba hónap, utánna eskü kicseréltetem... Nos, ezek állítólag felülírják a fizika ma ismert törvényeit, de én ebben nem hiszek. Viszont ahogy látom, te igen, úgyhogy felesleges is meggyőzni róla, hogy ez nincs így jól. Úgyis találsz valami mekkmestert, aki megfoltozza, aztán ha majd rázza a kormányt, vagy megtanulod, hogy kell rátartani, vagy megjegyzed, milyen tempót nem szabad túllépni és évekig elleszel vele így, mert mindig lesz egy vizsgaállomás, ahol áttolják az autót egy utolsó vizsgán. Hiszen mint tudjuk: főnök, csak most utóljára menjen át, még egy fél évig kén' az ótó, utána tényleg betolom a bontóba, de mostan erre a melóra még pont jó vón melósótónak, utána viszont már tényleg elbontom, há' mán egy kalap fos, de erre még pont jó vón'. Aztán valahogy csak eljön a következő műszaki, azon is át kellene tolni, mer' há' csak kén' még a melósótó, bejött egy másik meló, pont beleférne a kettőslétra meg a betonkeverő... Ilyen ez a fosszagú magyar valóság.

2023. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3as igazad van. A gumiabroncs hátul van. Igazából tényleg kicsi a lyuk mert 24 óra alatt félig eresztett le, kíváncsi voltam egyáltalán valakinek javítottak vagy egyből kuka. Ha a szervizben azt mondják kuka akkor újat veszek most nem egy vagyonról van szó, saját és mások életét sem szeretnem kockázatatni ezzel. Annyi hogy a mai világban szerintem minden garasnak meg van a helye én csak megpróbálnám menteni a menthetőt ha nem lehet akkor új lesz. Ha újat kell vegyek nemtudom probléma e hogy egyik tiszta új lenne a másik egy évet használt?
2023. okt. 14. 23:04
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nem kell új gumit venni több tízezerért, vehetsz egy használt jó állapotú gumit pár ezerért, felrakatod és máris biztonságosan közlekedsz tovább. Ez nem játék, bármikor durr defekted lehet, balesetet okozhatsz. Szóval mások és saját testi épségét kockáztatod a spórolgatásoddal.
2023. okt. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
A gumis megtudja csinálni.
2023. okt. 15. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Oldalfal szakadást NEM tudnak megcsinálni, úgy hogy tartós legyen. 1-2 hétig ha szerencséd van jó, vagy durrdefekt valamikor. Vegyél inkább egy 65-75% os gumit olcsóbban, rakasd fel rá aztán kész. Ne játsz mások életével.
2023. okt. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt így itt hülyeség megkérdezni, mert senki nem látja, meg nem is értenek hozzá.

Ezt egy gumisnak kell látni és vagy megtudja csinálni vagy nem.

2023. okt. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!