Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumiabroncs vásárlás terén...

Nittyke kérdése:

Gumiabroncs vásárlás terén szerintetek melyik lenne fontosabb a név vagy az adatok?

Figyelt kérdés
Viszonylag kevés keretből szeretnék téli gumit venni. Vannak keresés alapján olyan abroncsok amik elvileg EU CIMKE szerint B-s tapadásúak de visszajelzések alapján kérdésesek, illetve vannak C-s tapadásúak de nagy márkák kisebb leaányvállalatai. Ti melyiket vennétek inkább vagy minek hisztek, az ilyen nagy cégek almárkáinak amik kevésbé jobbak papíron, vagy ismeretlen márkáknak amik jobbak papíron? Mivel valami módon ezt a besorolást is meg kellett valahogy kapni szerintem.....na mindegy érdekel hogy adatok vagy márka inkább ami döntőbb? (aki nem tudja értelmezni a kérdést és hülyeséget vagy nem a feltett kérdésre válaszolna azt úgy is negatívozom)

#téli gumi #gumiabroncs #gumi márka #olcsó téligumi
2023. okt. 6. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem felesleges a besorolásokat nézni, egy átlagos közlekedőnek, aki nem száguldozik, bőven elég az olcsóbb gumi. Én személy szerint Laufennt vennék, Hankookal jó tapasztalatom van és Laufenn jóval olcsóbb(volt mikor legutóbb néztem)(Laufenn a Hankook olcsóbb márkája). Rossz nem lehet.
2023. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Én inkább a B márkák "híve" vagyok, ami most van Hankook, Toyo és 2 szett Fulda. Ebből a Hankook és az egyik Fulda téli, de mindegyikel elégedett vagyok. Ilyen Linglong, Kingstar stb "márkákkal" bizalmatlan vagyok, akármilyen plecsnit raknak rá. A prémiumot meg nem óhajtom megfizetni én se.
2023. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ilyesmire gondoltam volna. Meg pl van ugye mondjuk a Rotalla márka, B-s a tapadása az EU cimke szerint, meg mondjuk van a Debica aminek C-s viszont ha azt nézzük lehet nagyobb vagy ismertebb a Debica mivel az Goodyear almárkája ami ugye az egyik piacvezető....Szóval ilyen tekintetbe jobb lenne a Debica mivel a cimkére azt raknak amit akarnak vagy szabályozás szerint van ez szal a Rotalla ténylegesen tudja a "B" tapadási minősítést, igaz kérdés meddig mivel lehet 3 év mulva már nem tapad annyira mint a "C"-s Debica?
2023. okt. 8. 09:22
 4/8 anonim ***** válasza:
laufennt vettem jó az. Esetleg matador.
2023. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint egyiket sem figyelem. Teszteket nézek, olvasok. Sajnos az olcsó kategóriát ritkán tesztelik, vagy csak elrettentésnek beraknak egyet-egyet a tesztbe, így nem derül ki, hogy valójában van-e köztük olyan, ami olcsón jó teljesítményt nyújt. Ha nem érhető el teszt, akkor igyekszek minél több felhasználói véleményt elolvasni. Árukeresőn is egész sok vélemény van, de ha tudsz angolul, akkor a [link] oldal nagyon hasznos.

A gumin jelölt tapadás kizárólag nedves féktávra vonatkozik, ez egyetlen paraméter a sok közül, amit egy teszten néznek. Ugyanaz a gumi elvérezhet szárazon, havon, aquaplaningben, stb.

2023. okt. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az 1-esre én nyomtam félig meddig hasznosat!

Szerintem a Hankook mint gumigyártó egy rettentően túlhype-olt márka én iszonyat szívtam vele, mert ráültem erre a hype vonatra amikor megjelent itthon és hagytam magam rábeszélni a gumis által, ha ennek van még gyengébb minőségű almárkája... na azt a legutolsó vackomra se tenném fel.

2023. okt. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Azért ha megnézzük, van némi összefüggés a kettő között. Ha megnézzük a nagy gumiteszteket, a dobogós helyezettek között mindig ott vannak a nagy márkák termékei. És nem csak a no-name kínai gumik, amikről eddig senki semmit nem hallott.

Nekem eddig téli gumiból csak Michelin és Continentel volt. Egyikre se volt panaszom. Nyáriból volt ezeken felül Bridgestone és Goodyear szettem is. Utólag is elmondhatom, hogy megérte mindegik az árát. Ha többszörös árszorzó lenne egy budget gumihoz képest, akkor megérteném. De nem erről van szó, az olcsó gumi sem filléres tétel. Márkával kapcsolatban meg nem úgy van mint a ruhánál, vagy egy telefonnál. Itt a biztonságról van szó. Ezért szerintem megéri a lehető legjobbat venni. Eg szettnél pár tízezer forint a különbözet, ami eloszlik a következő 5-6 évre. Azaz évente 10.000 Ft többletről van szó. Mi az az 5-6 év tankolási-, adó-, biztosítás-, autópályamatrica-, szerviz-, stb községeihez képest?! Kerekítési hibahatár!

2023. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Koaxk Ábel ***** válasza:
87%

#7-es

Szívemből beszéltél, én jó ideje, csak Continental-t rakok az autómra és nincs is vele gond semmilyen téren, talán a legnagyobb pofont pont a korábban írt Hankook adta téli körülmények között ami miatt megfogadtam, hogy soha többet gagyi gumi, csak azért nem kezdtem el itt prémium gumit isteníteni, ne én legyek itt a sznob...

2023. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!