Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1.4-es motorral...

Van egy 1.4-es motorral rendelkező dízel autóm. Hogyan váltsak vele feljebb? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Kezdő vezető vagyok még. 2000-es fordulatnál szoktam feljebb váltani, és nagyjából 1500-2000 között vagyok menet közben a városban. De amikor 3-asban vagyok és 50-el haladok, akkor kb 2000-es a fordulatszám, de ha ilyenkor 4-esbe rakom, akkor kb 1490-re visszaesik. Ez jó még, vagy már kevés? Inkább hagyjam 3-asban 2000-el, vagy jó a 4-es is 1490-el? Sok helyen azt olvastam, hogy 1500 alá nem szabad hagyni, hogy essen a fordulat.

2023. okt. 15. 06:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy turbó dízel
2023. okt. 15. 06:39
 2/20 anonim ***** válasza:
19%

Inkább 3.-ban a jó.

Mert ha egy motor 4500 fordulaton ad le mondjuk 100 lóerőt , az 1500-nál kb 30-at ad le.

Úgy hogy ott csak erőlteted és még többet is fogyaszt.

2023. okt. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Hogyha bemelegedett a víz, meg az olaj (ezeknek kb 4-5 perc kell) meg ha járatod indulás előtt kb egy percet hogy az olaj mindenhova normálisan eljusson hogy legyen normális kenés akkor forgasd nyugodtan néhány helyzetbe 3000 fölé. 1500 RPM alatt is lehet vele menni, kárt nem tesz benne. Amúgy jól váltasz, hogyha így feltudod venni a forgalommal a tempót, meg biztonságosan megtudsz állni, akkor ezen ne javíts. Viszont forgasd tovább. Katalizátor/DPF-nek is kell egy bizonyos hőfok hogy elraktározza, elégesse a káros anyagokat.



Összességébe a váltási idők jók fordulatszámra jók, de engedd hadd dolgozzon a motor kicsit többet.

2023. okt. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%

#2 Már miért erőltetné? Ha konstans tempóval halad, akkor nincsen szükség nagy erőre. Toltál már autót? Amikor meg kell indítani, akkor még lehet megszakadsz tőle, utána meg már csak kényelmesen sétálsz mögötte, alig kell hozzáérni, mégis gurul szépen.


Nemhogy dízelnél, de még benzinesnél is teljesen jó az 1500. Dízelnél akár lejjebb is lehet menni nyugodtan, úgyhogy ebben az esetben én mindenképpen felváltanék 4-be, dízelt 2000-nél pörgetni hülyeség.


Csak ugye azt ne felejtsük el soha, hogy éppen mit csinálunk. Az általam fentebb leírtak csak konstans sebességre igaz. Ha már az ember gyorsítani akar, akkor ezek az alacsony fordulatszámok már károsak lehetnek a motorra, szóval ebben az esetben jobban pörgetni kell őket.

2023. okt. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
4-es. Ha tovább gyorsítasz vagy nagyobb emelkedő van, akkor 3-as.
2023. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
#5 Tanulj meg olvasni kérlek, mielőtt válaszolgatsz.
2023. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát, őszintén szólva nem lettem előrébb... :D mindenki mást ír...
2023. okt. 15. 17:13
 8/20 anonim ***** válasza:
36%
#7 Hát nem kell foglalkozni mindenkivel. Például az olyanok mint #2 aki azt hiszi hogy egy 50-es sebesség tartására 100 lóerőre van szükség, azokkal kapásból nem kell törődni.
2023. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell túlbonyolítani, mindig menj a lehető legnagyobb fokozatban, ahol még van elég ereje a motornak.
2023. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
#9 Ezzel szerintem mindenki tisztában van, csak látod vannak olyanok, akik szerint mindig, minden körülmények között csúcsteljesítményre van szükség, mert fogalmuk sincs miről beszélnek, nem értenek sem a fizikához, sem az autókhoz. Innentől meg kezdődik a probléma...
2023. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!