Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire működik az, hogy...

Mennyire működik az, hogy autókereskedőket szembesítem a másik ajánlatával, hogy az többet ígért érte? Feljebb lehet ezzel srófolni az árat?

Figyelt kérdés

Vagyis kb. licitáltatom őket az autóra, hogy X megadna ennyit is érte, ráígérsz, vagy adjam el neki inkább?


Nyilván ha az elején mond egy árat, akkor az jócskán alá van lőve, így felteszem van felfelé még némi mozgástér.


2023. febr. 6. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy, dörzsöltebbek annál.
2023. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Kiröhögnek és elküldenek, rosszabb esetben meg is veretnek.
2023. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Ismerik egymást mind, így csak 1 telefonba kerül megtudni, hogy kamuzol.
2023. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Nem. Két hasonló/ugyanolyan tevékenységet folytató helynek nem kell hasonló/ugyanolyan árat mondani. A boltokban is van eltérés az egyes termékek árai között, nem? Attól, mert a Lidl-ben olcsóbb az 5 literes tablettás, attól még nem fogok bemenni a Tesco-ba, hogy "márpedig adják kevesebbért, mert a Lidl-ben kevesebb". A Tesco szerint ennyi, kész.


Ha ezzel bepróbálkozol, az lesz a válasz, hogy "akkor add el ott", ráadásul ezek után még akkor sem fogják megvenni tőled, ha az ők ajánlatára igent mondanál, mert ilyen emberekkel senki sem szeret üzletelni.

2023. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4: milyen emberekkel? Talán az a normális, hogy a kereskedő az alacsony árral átveri az embereket? Nyilván az árban megegyzés egy alku, aminek természetes része, hogy ha egy másik kereskedő már ajánlott valamit, akkor azt megemlítem, hogy annál lejjebb nem megyek.


Ő meg eldöntheti, hogy így is megéri-e neki, vagy nem, de nyilvánvaló, hogy alapból jóval kevesebbet mondanak, így valami mozgástér nyilván van felfelé, mert ő is alacsonyabb árat mond alapból, mint ameddig elmenne.

2023. febr. 6. 17:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy ha ott többet adnak érte akkor oda kell menni. Nagy duzzogva elmennek. De általában 1-2 nap múlva visszajönnek.
2023. febr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Azt fogja mondani, hogy akkor vegye meg ő.
2023. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

#5 "Talán az a normális, hogy a kereskedő az alacsony árral átveri az embereket"


Hol az átverés? Neki ennyit ér az autód, ráadásul senki nem kényszerít rá, hogy el is add nekik annyiért. Ez nem átverés, ez piac. Kinek mije van, ki mit ajánl.


Igen, jóval kevesebbet mondanak, mert mindenki a saját érdekét nézi. Igen, van mozgástér, lehet alkudni. De ez az egymással való versenyeztetés ez nem alkudozás, hanem cigánykodás. Én autószerelő vagyok, nálunk nagyon sokszor van ilyen, hogy "ismerősöm azt mondta ennyi" és ha mi ennél többet mondunk, márpedig MINDIG több, mert az "ismerősnek" annyi fingja van hozzá, mint nekem a kvantumfizikához, akkor szokott jönni az, hogy "ó hát ez miért ennyire drága". Anyádért bazmeg, ez az ára, kell vagy nem? Nem átverés, egyszerűen nálunk annyi és kész. Ha szerinted átverés, akkor lehet távozni, isten ments hogy én bárkit átverjek. És aki így leáll cigánykodni, az bizony tényleg el is van küldve, felőlem utána már hiába akarja elfogadni az ajánlatot, nem foglalkozunk vele.


A kereskedő ugyanez. Mond egy árat, neked vagy tetszik vagy sem. A te esetedben lehet alkudni egy kicsit, oké. De az ne úgy nézzen ki, hogy "más ennyit mondott", mert az nem alkudozás. Az csak cigánykodás, mint már mondtam. Ő mond egy árat, te mondasz egy árat, a kettő között ha megállapodtok, remek. Ha nem, akkor nem. Csak ezt a "másnál..." témát felejtsd el.

2023. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk neten ajánlanak x összeget azt mindenki tudja,hogy élőben messze nem annyi lessz, ezzel nem fogod felverni az árat.
2023. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem a problémádat. Annak add el, aki többet kínál. Ennyi
2023. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!