Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féktárcsák széle miért kezd...

Féktárcsák széle miért kezd el rozsdásodni?

Figyelt kérdés
Mi az oka? Normális? Ilyenkor cserés lesz?
2023. okt. 15. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert acélból van, aminek a vastartalma oxidálódik a levegő hatására. Bevonat pedig nincs rajtuk, mert nem sokáig tartana ki, úgyhogy van lehetősége rá, hogy találkozzon a levegővel, sőt, még nedvesség is érheti.
2023. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egész tárcsa elkezd rozsdásodni, hiszen vízek, párána van kitéve, és nem rozsdamentes acélból vannak, csak ahol fognak a fégbetétek, ott mindig fémtisztára pucolódnak. Ez normális dolog, nem kell miatta aggódni, cserés pedig csak akkor lesz ha egy bizonyos vastagságra kopnak a tárcsák.
2023. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az acél, vas, hőhatás hatására fokozottabban jobban korrodál.

Lásd kipufogó leömlők, csavarjaik, kipufogó dobok, tárcsák, stb.

Míg pl egy hátsó híd csak enyhén felületi rozsdás.

A vas hőtágulása miatt van.


Akkor kell csak cserélni, ha üt, vagy elérte a min. vastagságot.

2023. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző garnitúra nálam is olyan volt. A rozsdás sáv szépen lassan elkezdett befelé haladni és a fékező felület is egyre csúnyább lett. A szerelőm szerint azért, mert keveset fékezek. Ami igaz is, mert akkoriban hosszú távú ingázásra használtam a kocsit. 200 km-t elgurultam autópályán, nem csúcsidőben úgy, hogy hozzá nem értem a fékpedálhoz.

Aztán meguntam. Ledobtam a csúnya tárcsákat, betéteket, pedig még nem voltak teljesen kopottak. Azóta városban használom többet a kocsit. Kénytelen vagyok pár tíz méterenként fékezni. 3 év elteltével is fényes a tárcsa, nem indult meg a rozsdásodás. Szóval lehet ebben valami.

2023. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!