Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valami kence vagy bármi,...

Van valami kence vagy bármi, amivel otthon le tudok kezelni 1-2 karcot az autón, (pl a sárvédőn )hogy ne kezdjen el rozsdásodni ? Bármi egyszerű és hatékony jó lenne, vagy mit lehet azokkal csinálni ?

Figyelt kérdés
Nem nagy karcok ,csak néhol látszik a festés alatt a fém és addig akarok kezdeni vele valamit ,amig nincs vele nagyobb gond.

2023. máj. 30. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha a fémig karcolta, akkor az nagy karc.

Újrafényezés a megoldás.

2023. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azt itthon nem tudom megoldani ,hogy ne kelljen fényezőhöz vinni? ilyenkor ez egész elemet ujrafényezik? vagy hogy megy?
2023. máj. 30. 23:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Én pont a mult héten festettem le hogy védjem. Egyszerűen bementem a festékboltba, megnéztük a motorház alatt milyen színkódú a kocsi, kikeverték a színt és megvettem és befestettem a részt. Miután megszáradt, lefestettem erre még egy védőréteg színtelen körömlakkot. Sokal szebb lett az oldala, amit lenyúztam egyébként, pont eltalálták a színt is. Ha nem túl mély a karc vagyis nem akad el benne a körmöd akkor a polírozó is elég lehet, ezt autós boltokban megkaphatod. Fényező drága lett volna, elemenként festik le de nem csak az adott részt hanem kb már majdnem az egész autót vagy nagy részét, ezért csináltam én is házilag inkább.
2023. máj. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krwkco ***** válasza:

Léteznek kis, körömlakk szerű üvegben kapható javítófestékek. Gyári alkatrészboltban vagy általánosak. Pl.

[link]

Még a gyári javítófesték-tubus színe és végső kinézete sem egyezik teljesen az eredetivel, mert ezek egykomponensűek és van fakulás is. De messzebről már nem feltünő.

2023. máj. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 milyen technikával festetted le? sima üveges kis körömlakk? es igy megvédi a rozsdától a feluletet?
2023. máj. 31. 09:44
 6/12 A kérdező kommentje:
csak pár karcot akarok javitani ,nem nagyobb felületeket
2023. máj. 31. 09:49
 7/12 anonim ***** válasza:
5 Igen, sima fedőlakknak használtam a színtelen körömlakkot, hogy plusz védőréteg legyen és így nem olyan fakó mintha csak a festék lenne. Maga a tégely is olyan volt a kocsi színével, mint egy körömlakk, így volt benne alapból a kupakjában az a kis ecset amivel rá tudtam festeni a színt. A karcnál ha nem akad el benne a körmöd, szóval tényleg felületi karc csak és nem sérült annyira, hogy kilátszik a fém, elég lehet a polírozó. Ha maga a fém kint van, ahogy nálam, az neccesebb, de a lakkozás megsérülésére is jók ezek a kikevert festékek, főleg kicsi területen. És ne mdrága.
2023. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
olyan kis adagot is kevernek ki ? kis ecsetes üvegcséset. szóval elmegyek egy festékboltba ,kevertetek egy akkora adagot, a benne lévő ecsettel kijavítom , arra egy szintelen lakk réteget rákenek és akkor jo ? nem fog alatta rozsdásodni?
2023. máj. 31. 15:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, megmondod hogy csak egy kicsi kell, esetleg mutatsz képet hogy mekkora felületre, és kb egy körömlakknyi vagy egy kicsit nagyobb tégelyt kapsz. De a színkódot a kocsiban megtalálod, pont olyat kérj és kikeverik. Nekem konkrétan a festékboltos nézte meg a kocsiban, hogy hol a kód és milyen kell ,annyira segített. Másnapra meg is jött. Száraz legyen a kocsid, amikor ezt csinálod, először töröld le a felületet hogy megmaradjon a festék, én ehhez is kértem a festékboltban zsírtalanítót, ez is ilyen pici tubusban volt, az alkohol hamar elpárolog, utána szép tiszta felület volt, aztán kentem rá a festéket, ennek hagytam fél napot- mondjuk nekem nagy felület volt- aztán rákentem a színtelen körömlakkot. És ki se látszik a fém, esőálló, szép lett és véd a rozsdától.
2023. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

akkor jo fej emberkét fogtál ki.

Nagyon köszönöm a sok segítséget!

2023. máj. 31. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!