Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem engedik Európában,...

Miért nem engedik Európában, hogy sárgán is világítson elől a lámpa az autón?

Figyelt kérdés

Mint ennél az autónál: [link]


A sárga szín a közlekedésben egyébként is figyelemfelhívóként szerepel.



2023. okt. 15. 22:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%
#10 Szerintem inkább ne szólalj meg...
2023. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%

Azt magyarázd el, hogy mi indokolja, hogy borostyánsárgán világítson a helyzetjelző a kézenfekvő fehér helyett.


"Ráadásul láttam már élőben 21/5 wattos irányjelzőt működni, ugyanúgy látható volt,"

Látható, de lassabban észleled az 5W-21W különbséget, mint a 0-21W különbséget.

2023. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
42%
Már csak azt nem értem, hogy ha ilyen okos a kérdező, hogy mindent jobban tud, akkor minek a kérdés?
2023. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
57%

#10 Totál hülyeség az egész csak mert te menőzni akarsz, de írhatunk mi bármit, mert te úgyse fogadod el, csak mert és egy 5 wattos sárga izzóval kb semmivel nem leszel feltünőbb az utakon. Éjszaka meg a fényszóró jobban vakítja a szembejövőket minthogy lássák a szélességjelzőket, mert azok nem helyeztjelzők. Régi amerika cirkálókról maradt ez a szokás ott.

Egy európai golfban hol van a lökhárító oldalán sárga fény?

[link]


Éjszaka sokkszor mág az indexet is nehéz észrevenni a tompított fényszoró vakításától. Megfigyeltem, hogy pl kanyarodni akarok jobbra, de ott állnak az autók, mert nem látják az indexemet.

2023. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Szerintem csak vak vagy, azért nem látod. Aki sötétben nem tud észrevenni villogó sárga fényt, az ne üljön autóba.
2023. okt. 16. 10:21
 16/26 anonim ***** válasza:
90%
Aki sötétben nem tud észrevenni statikus, fehér fényt az se üljön autóba vezetőként.
2023. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Az autók pedig azért állnak, mikor jobbra akarsz kanyarodni, mert meg kell győzödni, hogy valóban bekanyarodsz-e, vagy csak úgymaradt az irányjelző. Ez szimplán biztonság miatt van. Engem még így oktattak, mikor tanulni vezettem.
2023. okt. 16. 10:23
 18/26 A kérdező kommentje:

#16


A közút miért sárga fényt használ figyelemfelhívóként? Hmm?

2023. okt. 16. 10:24
 19/26 anonim ***** válasza:
53%

#17 Szerintem meg ülj ki egy útkereszteződésbe, és nézelőd, hogy mennyit látsz az indexből, mikor vakít annak fényszórója!

Amúgy meg te az indexedből akarsz szélességjelzőt csinálni, de mint le lett írva, az index manapság már nem az autó legszélsó pontján van, tehát valószínűleg ezt még Amerikában se foganák el, szóval ne eröltesd a dolgot. Ott a golfos kép, ott se véletlenül szerelt plusz lámpát a lökösbe. De itt te nem tehetsz fel plusz fényforrást se.

Ennyi, fogadd el, nem kell mindenáron menőzni, mert attól nem lesz nagyobb a farkad!

2023. okt. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
42%
#18 Mert az nem 5W.
2023. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!