Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítség! Hogy létezik, hogy...

Segítség! Hogy létezik, hogy teljesítményproblémával elviszed az autószerelőhöz az autódat, mert valahol tömítetlenség van, majd miután megjavítják, a hiba ugyanígy fennáll és a pénzt továbbra is elvárják a következő javításokért???

Figyelt kérdés

Tömítetlenség volt a fő hiba, hallható(kifújt) és látható módon(fekete füst) amivel elvittem. Turbócső szakadás-lyukadás volt az oka, amit ki is cseréltek. Az autó amikor elkészült, azt mondták kész és tök jól megy. Elindultam vele, azonnal észrevettem, hogy nincs teljesitmény még most sem. Visszavittem, azt mondták, letilt a turbónyomás, holott előtte nem tiltott le, de persze ők megdicsérték , hogy jól megy az autó.

Mindez a turbócső csere után! Most pedig turbó körül kutakodás folyik hogy miért is tilt le, persze ez is az én költségemre, ELŐTTE NEM TILTOTT LE, hogy létezik ez egy turbócső csere után???


2023. okt. 18. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Előtte azért nem tiltott le, mert nem volt turbónyomás, így nem volt mit tiltani. Valószínűleg egy jó kis elhanyagolt romhalmaz, aminél a hibák jöttek egymás után.

A letilt egyébként mit jelent? Mi volt az előző és a mostani hibakód?

2023. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Letilt a turbónyomás? Ahol ilyen szép, okos dolgot mondanak, oda szívesen el ennék hallgatói, mert biztos van még ott más bölcsesség is. Mondjuk autót nem mernék ott javíttatni.
2023. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: Mielőtt odavittem, akkor sem volt nagy teljesitmény a tömitetlenség végett, de az az állitólagosan a turbócső miatt volt. Ennek cseréje után akkor hogyan jutottunk el most oda, hogy a turbónyomás nem megy? Konkrétan nem is letilt, hanem nincs is, mert menetközben már elinduláskor sincs erő. Eddig nem tudtam erről a hibáról. Akkor nem ők csesztek el rajta valamit? vagy nem ki van provokálva, hogy vissza vigyem az autót?!

Nem tudok már megbízni senkiben, mindenhol csalnak. Teljesitményproblémával viszed oda az autót, és azzal is hozod el, holott kérted, hogy csinálják meg normálisan, miközben százezreket hagysz ott.


2-es válaszoló: Van olyan, hogy turbonyomás szabályozó hiba, az letilthat, ez szimplán elektronika. Volt már ilyen autóm. Ilyenkor ugyanazok a tünetei, mintha a turbó nem lenne jó pl. Egyik 20 ezer Ft-os dolog, másik lehet 200 ezer forintos dolog.

2023. okt. 18. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsi a teljesitmen?


Csipszet neki!

2023. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a probléma az ott kezdődik, hogy az autószerelők többsége , tisztelet a kivételnek, úgy érzem, hogy hülyének nézik az embert mert mi nem vagyunk autószerelők, ott vágnak át ahol tudnak.......
2023. okt. 21. 13:52
 6/6 anonim ***** válasza:

#3: Hát akkor fogod a számlát, munkalapot és visszamész (mert nyilván ezek vannak) és kéred a hiba orvoslását garanciában. Vagy visszakéred a pénzed, és elviszed normális helyre.

Azt innen már nem fogja senki megmondani, hogy konkrétan mi volt az előző hiba és mi a mostani, én adtam egy tippet, lepontozták, senki nem tudta megcáfolni. Vidd el egy normális helyre aztán kész. Ha nem tudod visszaszerezni a kidobott pénzt, akkor tanulópénz lesz.


#1

2023. okt. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!