Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g láncos vezérlést...

Opel astra g láncos vezérlést elfelejtetük alul rögziteni igy leszedésnél elfordult. Vele együt a fogas kerekeken lévö jeleim is!!! Hogyan álitsam visza? Simán szedjem le a láncot forgasam a fogast a jelhez és rakjam visza a láncot szintén jelhez?

Figyelt kérdés
2023. okt. 19. 19:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mielőtt elfordult én tetem pintokat egymásal szembe de azok kb 1cm rel elcsusztak egymástol
2023. okt. 19. 19:27
 2/13 A kérdező kommentje:
Jah és felöl van kető fogas kerék amit persze rőgztetünk
2023. okt. 19. 19:47
 3/13 anonim ***** válasza:

Milyen motor ez?

A főtengellyel együtt fordult el a lánckerék, gondolom.

Annak opelnál több helyen is van összejelölve a blokkal, valami apró kis szart mindenhova tettek.

Remélem nem a 2000-es DTI.

2023. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az alsó fogaskerék a DTI-n és az 1.2-1.4 benzinesen is ékes de szerszám nélkül szar vagy majdnem lehetetlen összerakni.

Benzin: főtengely lerögzít, vezérmű tengely lerögzít. Fogaskerék a vezérművön fellazít (Jel nincs!!!) forog körbe lényegtelen hogy áll. Van rajta póluskerék a jeladónak azt kell pozícióba hozni (cél szerszámmal) és utána visszahúzni a fogaskereket.

Ha benzines vegyél egy ilyet:

[link]

Különben ki....d a f...d és még csak jó sem lesz. 😉

2023. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Opel astra 1.4 benzin 2005 évjárat az a baj hogy már le van szedve az also fogas kerék lánc stb most sajnos nagyob hibám lett mivel a hengerfely tömitést cserélni kell van 10 db csavar ami rögziti nem tudom nevét de abbol 8 sikerelült a másik kettönek elnyalta a torx felyét na most mivel lehet azt onnan ki müteni
2023. okt. 20. 09:06
 6/13 A kérdező kommentje:
Higyan küldjek képet rola nem tudom be másolni
2023. okt. 20. 09:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Pfuhh....apa kezdődik.

Na ha nincs nagyon elnyalva jó thorx leszedi, ha nagyon szétcsináltad, akkor dugó ami rámegy ráhegeszt azt próba.

Hengerfej csavarszettet és vezérlés rögzítőt meg rendelj.

2023. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ki tudtam szedni de ahoz ki kellet szedni a bütykös tengelyeket 2 db mivel 16 szelepes na most annak viszarakása gondolom nem mindegy???mert mindegyik bütyők más irányba néz kb két egyforma nincs
2023. okt. 21. 21:04
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha szerzel szerszámot gyerekjáték összerakni. A szívó-kipufogó tengelyt ne keverd össze. A tengelyek végén van nút annak a fej síkjában kell lennie (laposvas szerű célszerszám) megy oda.

Blokk elején nagy csavar klíma kompresszor mögött, oda megy egy bazi stift. Vezérműtengely lánvkerék fellazít lánc fel.

Egyszerűbb ha megnézed:

[link]

[link]

2023. okt. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez oké karcsi87 köszi is meg minden hogy hogy kelet volna csinálni arra rájöttem..... De nem igy csináltam a elejétöl hanem fent két fogaskerék kitámasztotam és alól a vezérmütengelyt elkezdtem fellazitani na itt jött egy nagy pukk hogy átfordultbvagy a lánc csak az erötöl vagy nem tudom de csináltam a láncra és a fogaskerékre jeleket és ot megaaksztotam a pukk utá n a jelek elmentek 1cm re
2023. okt. 22. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!