Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes Cls W219 350 Cgi,...

Mercedes Cls W219 350 Cgi, fenn tudnám tartani?

Figyelt kérdés

Álomautóm a w219, és nagyon szeretnék egyet, de nem tudom mennyire durva a karbantartási költsége. Lehetöleg cls tulajdonosoktól kérnék tapasztalayokat.


A keretem, elképzelésem:


Németböl hoznám be kb 9.000 eur vételárért.


Fiatal vagyok, szüleimmel lakok, így a nettó 300 ezer forintos fizetésem 100%-át a kocsira szánnám. Tankolás, karbantartás, stb.


A kérdés, ebböl fenn tudnám e tartani?


A minél hosszabb, tartalmas válaszokat elöre is köszönöm!



2023. okt. 20. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendelkezel pár millió tartalékkal amit azonnal rá tudsz költeni, akkor a továbbiakban 300ezerből szerintem fenntartható.
2023. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kb 1 millió terveztem félre rakni pluszba. De az se egyböl.

A vasarlas utan kb fél millió lenne félretéve.

2023. okt. 20. 12:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Viszont hogyha elköltözöl nehezebb lesz. Abból a kb 300 ból egy havi 50 et rakj félre, ha lenne valami baja. 1 ev alatt lesz 600.000 tartalékod amit “nem sajnalsz” az autóra költeni.


Amúgy ennyiből fenntartod szerintem.

2023. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Picit sok a szerintem, és ebböl arra következtetek hogy nem vagy, vagy voltál cls tulaj, de cáfolj rám. Nem mintha baj volna, csak nekem olyan ember kéne, aki a saját börén tapasztalta az a yagi oldalát ennek a szekérnek.


Mondjuk bármennyire szép lenne, és nagyon hinnék benne, sajnos én magam is kevésnek gondolom az évi 600-at.Viszont én ennek a dupláját rá szánnám egy évbe.

2023. okt. 20. 12:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem voltam W219 tulaj, de szereltem még 4-5 éve egyet. Az a 600 meg csak biztosíték lenne ha történne valami komolyabb dolog, ne kelljen azon izgulnod, hogy hogy a f4szba fizetsz ki a szerelőnek 600.000 javításra.
2023. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bmw e46 320d-t néztem helyette, mondván, hogy sokkal olcsóbb a fentartása. Évvel egyet tud valaki érteni? Lényege külömbségre vágyok, his csak akkor van értelme ezt venni. Ha ilyen 200 ezerrel olcsóbb egy évbe, az nem számít.
2023. okt. 20. 16:10
 7/11 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Azért írnak neked ilyeneket mert a CLS a Mercedes, egyáltalán nem egy beugró modellje, még ha öreg is, akkor sem a az A vagy a sima C osztály kategória!


Egyébként még a sima C osztály is benyel könnyen 1-2 milliót egy komolyabb javításra!


A kérdésedre azért nehéz válaszolni amúgy, mert ha veszel egy patikát, lehet, 1-2 évig csak olajcserére költesz, és fillérekből fenntartod, és akkor úgy tűnik, hogy ez egy igénytelen kocsi. Viszont ha veszel egy olyat, hogy hirtelen vezérlést kell cserélni, vagy bármi komolyabb dolgot, akkor egyből simán rá tudsz locsolni 1 millát szemrebbenés nélkül.


Aztán itt még van olyan, hogy biztosítás, nyilván nem kopott gumival járnál stb....


Egy prémium autó fenntartása nem filléres tétel, szóval lehet, hogy lesz olyan éved, hogy a gatyád rámegy, meg lesz olyan éved, hogy fillérekből fenntartod..., de ez mind összefügg!


A kérdés másik felére inkább írok egy új választ, mert az végképpen agyfax!

2023. okt. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a CLS 350 CGI az egy V6 benzin!


Hogy jön ehhez bármilyen szinten pariban 2.0 dízel motor?


Arról nem is beszélve, hogy öregebb autó az E46, de amúgy sem egy liga semmilyen szinten a két kocsi..., de nyilván olcsóbb fenntartani az E46-ot!


Vagy troll vagy, vagy fogalmad sincs úgy összeségében a kocsikról!

2023. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én átgondolnám, értem én, hogy fiatal vagy, és ezek az autók vonzóbbak, viszont mérlegeld hogy abban a szakaszban vagy pont ahol elkéne kezdened az életed, aminek nem feltétlen egy öreg pénztemető a legjobb társa.
2023. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok troll, ennyire nem értek a kocsikhoz.


Alapvetően készen állnék a pénzem nagy részét az autóra szánni, feltéve ha egyáltalán fenntudnám tartani. Ez a kérdés. Mert ha nem, akkor azért mondtam ezt a bmw-t, mert ez az egyetlen, ami tetszik ilyen "olcsóbb" árkategóriában. És hallottam olyat, hogy kb ugyan annyi fenntartani a két autót, és ha ez így van, akkor már inkább merci. De ha nem, akkor ha túl vészes volna számomra a cls, akkor ezt választanám, mert emellett lenne másra is pénzem.


Sajnos a saját életem elkezdésével, még nem kell számoljak. Egészségügyi okok, de ez mindegy is.


Köszönöm a válaszokat! Ha van még valakiben valami, ami nem hangzott el, azt szívesen meghallgatok, bármit! (Elég döntésképtelen vagyok néha :D )

2023. okt. 20. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!