Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy A2-es jogosítvánnyal is...

Egy A2-es jogosítvánnyal is vezethető 35 kW-os (48 LE) BMW R18 Roctane szerintetek jó választás lehet egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ilyen 10-11 millió forint, nem gondolkodom ebben a motorban…


Csak kiváncsi vagyok a véleményetekre.


Elvileg 375 kg.


Vagy miért készítenek egy ilyen motorból visszafolytott verziót, ha nem a kezdők A2-es jogsisok miatt?


48 lóerővel egy ilyen nehéz motor lehet egyáltalán kényelmes?


Mint laikus kérdezem… Nem kell leszedni a fejem.



2023. okt. 20. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
🤷.
2023. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A motor súlya csak tologatáskor számít.
2023. okt. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg ha eldől.
2023. okt. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Én korábban a honda x adv 750 nagyméretű robogóról néztem teszteket, amely 43,1 kw és 59 LE, valamint ehhez 236 kg. Szóval több mint 100 kilóval könnyebb mint a fent említett BMW motor.


De a tesztekben ez így is felmerült, hogy ekkora súly mellett, kellene a több lóerő. Magyarnyelvű tesztben is hallottam ezt… Talán ebben hangzott el:

[link]


És az R18nál sokkal nagyobb a súly és kevesebb a ló.

2023. okt. 21. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire használod. Ha 100 kiló vagy, utasod is 100 kiló és három dobozzal mentek túrázni, akkor valóban nem árt a teljesítmény, vagy még inkább a nyomaték. Ha téped neki az autópályán, és sok a hülye körülötted, akkor sem árt a tartalék, hogy rá tudj rántani a gázra, ha az old meg egy helyzetet.


Viszont lassú menetben, boruláskor stb. sokkal fontosabb a technika, mint a súly. Engem 200 kilós motort tanítottak meg felállítani, de ki lehetett próbálni a 280 kilóval is, és a 45 kilós csajok is megcsinálták azon is.


Teszteket érdemes megszűrni, Dodor azért mond elég demagóg dolgokat néha, amiket bárki megcáfol, aki 9.-ben értette is a fizikát.

2023. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!