Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A5 3.0 bemerjem vállalni...

Audi A5 3.0 bemerjem vállalni személyi hitelből ?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt néztem pl. az a baj csak 1,5 millióm van rá meg ha eladom mostani kocsit akkor talán azzal 2 millió de megkéne még toldani csak nem akarnám a javítást is abból csinálni szóval legalább 1 évig kellene használnom szerviz nélkül az mennyire lehet reális ??


2023. okt. 21. 17:26
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
77%

Az ingatlanok árai a történelem során nagyon kevésszer, és nagyon kevés ideig csökkentek, és olyan pedig végképp csak szélsőséges esetben történik, hogy nem nyerik vissza legalább azt a nominálértéküket, amennyibe kerültek anno. Ingatlant ezért megéri hitelre venni, mert abból benne lakásod kb 40 éve alatt mindig ki tudod venni legalább ugyanazt a pénzt akár reálértéken is, mint amit rá elköltöttél, még a hitel kamatát is beleszámolva.


Egy autóra ez egyáltalán nem igaz. Kopik, használódik, értékéhez képest egyre többet és többet kell rákölteni, hogy megőrizd az állagát, de az értéke még így is folyamatosan csökken, hiszen jönnek ki új modellek, a tiédnek is lesz újabb változata, stb. Öntöd bele a pénzt és közben csökken az értéke. Emellett pedig még hiteled is van rá, fizeted a pénzintézetnek a kamatot. Nekem ez nem tűnik bombaüzletnek.


Te gyomorgörccsel szállsz be, és megkönnyebbülve szállsz ki az A5-ből, mert örülsz, hogy nem szart be semmi nagyobb dolog rajta, hiszen az utolsó tízezresedet tankoltad bele nem olyan régen.

A 30-as válaszoló, meg én (nekem is Suzukim van egyébként :D ) pedig örömmel szállunk be az autónkba, mert tudjuk, hogy elvégeztettünk rajta minden olyan karbantartást, aminek köszönhetően annak az esélye, hogy otthagy az út szélén szinte semmi.


Nem autótól leszel menő, hanem attól, hogy felelős döntéseket hozol.

2023. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
És ezt rajtad kivűl ki tudja? Én amikor kiszállok majd az A5-ből akkor néznek a csóró autósok a biciklisek bkv-sok pláne hogy de jó neki , te meg a lepukkant autóból szálsz ki
2023. okt. 22. 23:04
 33/35 anonim ***** válasza:
78%

Ó hidd el, hogy látszik.

Látszik, hogy valaki magának vette az autót, vagy a környezetének.

Egyébként meg bicikliből is elmehet melletted egy olyan, ami többet ér, mint az autó, amit kinéztél.


Az a helyzet, hogy te itt azt gondolod, hogy mindenki bántani akar. Közben meg csak rávílágítunk arra, hogy a vesztedbe rohansz. Te ezt valahol a lelked mélyén tudod is, de mivel ezt elég nehéz beismerni, ezért inkább átmész kötekedőbe.


Pedig felhasználhatnál pár ötletet azok közül, amiket ide leírtak.

Olvastam itt befektetésről, tanulásról...ez utóbbi talán a legszuperebb tanács, amit kaphattál. 1,5 millióból egészen komoly tanfolyamokat is el lehet végezni.


Gondolkozz el ezeken kicsit. Képezni magadat egy sokkal nagyobb lépés lenne az álmaid autója felé, mint most hitelbe verni magadat érte, és évekre bebetonozni az anyagi helyzetedet.

2023. okt. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 mindentudó99 ***** válasza:
# 32 De hát te is csóró vagy! Miről beszélsz?
2023. okt. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 dirtboy ***** válasza:
60%
Haggyátok rá mert csak troll a kérdező. Polgárpukassztani akar látszik a válaszain.
2023. okt. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!